Tarihi sıkıcı olmaktan çıkardılar

Düzenlediği atölye çalışmaları ile tarihi sıkıcı olmaktan çıkaran, hem öğrenciler hem de öğretmenler için atölye çalışmaları yapan Tarihçi Yazar Pınar Sözer Tonga, haftasonu gerçekleştirdiği ”Yaratıcı Drama ile Tarih Dersi Nasıl Öğretilir” ile bir ilke imza attı.

Tarihi sıkıcı olmaktan çıkardılar

Sihirli Tarih Eğitim Organizasyonu tarafından Dokuz Eylül Üniversitesi 75. Yıl Özel Eğitim Kurumları'nın ev sahipliğinde gerçekleşen ”Yaratıcı Drama ile Tarih Dersi Nasıl Öğretilir” atölye çalışması eğitimcilerden yoğun ilgi gördü. İzmir Türk Koleji, Çakabey Koleji, Piri Reis Okulları, İstek Okulları, 75. Yıl Koleji ve Süleyman Demirel Lisesi ögretmenleri ile tarih bölümü ögrencilerinin katıldığı atölye çalışması 6 saat sürdü.

Şimdiye kadar, birçok kurum tarafından kişisel gelişim eğitimi olarak sunulan yaratıcı drama atölyelerinden farklı olarak, tarihimizin bilmediğimiz yönlerini daha önce hiç görmediğimiz şekilde, zaman zaman eğlenerek zaman zaman duygulanarak katılımcılara sununan Pınar Sözer Tonga, “Kim demiş tarih sıkıcıdır diye!... Biz oyunlarımızı çocuklarla değil, tarih öğretmenleriyle oynadık? "Yaratıcı Drama ile Tarih Nasıl Öğretilir?” diye sorduk. Cevabı hep birlikte bulurken çok eğlendik” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
inci sözer
inci sözer - 2 ay Önce

Tebrikler canım benim.

SIRADAKİ HABER