Sıdıka Kalemli Ortaokulu'ndan yeni proje

Geçtiğimiz eğitim döneminde adından sıkça bahsettiren, İzmir Sıdıka Kalemli Ortaokulu eğitimcileri ve öğrencileri yaptıkları duyarlı projelerle 2018-2019 eğitim-öğretim yılındada adından söz ettirdi.

Sıdıka Kalemli Ortaokulu'ndan yeni proje

Sıdıka Kalemli Ortaokulu geçtiğimiz yıl "Değerler Eğitimi" kapsamında "Empati" değerini öğrenciler arasında yaygınlaştırmak amacıyla başlattıkları projelerle okullarının adını duyurmuştu. Bu yıl ise "ÇİZGİ" Projesi kapsamında "Seni Duyuyorum" projesine imza attı. Bu proje kapsamında, öğrenciler ve öğretmenler, İzmir Tülay Aktaş İşitme Engelliler Ortaokulunu ziyaret ederek isaret dilinde marşlar söyledi.

Projeler hakkında konuşan, Sıdıka Kalemli Ortaokulu'nun Müdürü Hikmet Aykut “Geçtiğimiz yıl, okulumuz bu proje çerçevesinde Beden Eğitimi öğretmenimiz Fatoş Karabulut ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenimiz Öznur Zeybek rehberliğinde kardeş okulumuz olan "İzmir Tülay Aktaş İşitme Engelliler Ortaokulu"nun öğrencilerini okul müdürü Erhan Akgözlü ve Beden Eğitimi öğretmeni Gülay Tüner rehberliğinde Çeşme' de misafir etmiştik. Okulumuzun marşını misafir öğrencilere işaret dili ile sergiledik. Sıdıka-Kelami Ertan Ortaokulu öğrencileri; işaret dilini öğrenmeyi çok istediklerini ve özellikle işitme engelli küçük çocuklar için çalışmalar yapmak istediklerini dile getirmişlerdi.Bu yıl da "Aramızda Engel Yok" ve "Arkadaşlıkta Engel Yok" sloganları ile İzmir Tülay Aktaş İşitme Engelliler Ortaokulunu ziyaret eden Sıdıka-Kelami Ertan Ortaokulu öğrencileri spor müsabakaları, parkur yarışları, folklor ve Sirtaki gösterileri ile tekrar bir araya gelip dans ettiler, oyunlar oynadılar, birlikte hoşça vakit geçirdiler. Bir yıl sonra tekrar görüşmüş olmanın mutluluğunu yaşadılar" diye konuştu.

Müdür Aykut, İki okulun önümüzdeki yıllarda da birlikte etkinlikler yapmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2019, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7