Hakkari Üniversitesi Rektörlüğünden öğretim üyesi alım ilanı

Hakkari Üniversitesi, Doçent ve Doktor Öğretim Üyeleri istihdam edeceğini duyurdu. Üniversite, alımların başvuru süresi olarak resmi gazetede yayımlandıktan sonra 15 gün olduğunu ifade etti.

Hakkari Üniversitesi Rektörlüğünden öğretim üyesi alım ilanı

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince aşağıda unvanı ve nitelikleri belirtilen kadrolara öğretim üyesi alınacaktır.

Başvurular, ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde yapılacaktır.

İlgililerin;

657 Sayılı Kanun'un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları,

Yabancı Ülkelerden alınan Diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen şartları taşıyan adayların;

Doçent kadrosuna başvuracak adayların başvuru dilekçelerine; özgeçmişlerini, Doçentlik Belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını 4 (Dört) nüsha dosyayı ekleyerek CD ile beraber Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adayların anabilim dalı ve yabancı dillerini belirten dilekçelerine kısa özgeçmişlerini, doktora belgeleri ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (Dört) nüsha dosya ve CD ile beraber ilgili birimlere başvurmaları gerekmektedir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

YORUM EKLE