Evlerin tamir işlerini öğrenciler yapıyor

İzmir'in Bergama ilçesinde "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor" projesi kapsamında öğrenciler, yaşlı, kimsesiz ve engellilerin evlerini tamir ediyor

Evlerin tamir işlerini öğrenciler yapıyor

 İzmir'in Bergama ilçesinde "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor" projesi kapsamında öğrenciler, yaşlı, kimsesiz ve engellilerin evlerini tamir ediyor.

Proje kapsamında Şehit Ömer Yiğit Ulus Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden 15 öğrenci Atmaca Mahallesi'nde yaşayan 75 yaşındaki Sünbüle Canbazoğlu'nun evini tamir etti.

Öğrenciler, eğitim aldıkları bölüme uygun işler yapmak üzere ilk etapta evin sorunlarını tespit etti.

Öğretmenlerin ve esnafın yardımıyla malzemeleri alan öğrencilerin bazıları mutfak dolabı montajı ve tavan tamiratı yaparken, bir bölümü de elektrik tesisatı işleriyle uğraştı.

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Müge Yüksel, öğrenciler ile birlikte evin eksik yönlerini tespit ettiklerini belirterek, "Elektrik, mobilya ve metal işleri bölümü öğrencilerimizle buraya geldik. Keşifte bulunduk. Herkes kendi adına ne yapabileceğini gördü. Evin mutfağı yoktu. Mobilya bölümümüz mutfak yaptı. Kendi imkanlarımızla, esnafımızın yardımıyla tesisatçı bulduk. Evin tesisatlarını çektirdik. Evin şofbeni yoktu. Elektrik bölümüne şofben bağlattık. Bu şekilde evdeki sorunları öğrencilerimiz ile birlikte tamir ettik." diye konuştu.

Proje kapsamında evi, ailecek oturulup yaşanılabilecek bir hale getirdiklerini ifade eden Makine Teknolojileri Alan Şefi Hasan Uslu da emeği geçen herkese teşekkür etti.

Evinin tamir edilmesinden dolayı çok mutlu olduğunu belirten Sünbüle Canbazoğlu, "Evimin durumu çok bozuktu. Şimdi çok memnunum. Öğrencilerden, öğretmenlerden, hepsinden Allah razı olsun." dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER