6 ülkenin genci işsizliğe İzmir'de çözüm arıyor

Türkiye, Romanya, Slovakya, Azerbaycan, Ukrayna ve Çekya'dan toplam 45 genç “The school is finished. What’s the next?” isimli Avrupa Birliği gençlik projesi için İzmir'e geldi.

6 ülkenin genci işsizliğe İzmir'de çözüm arıyor
Türkiye, Romanya, Slovakya, Azerbaycan, Ukrayna ve Çekya'dan toplam 45 genç “The school is finished. What’s the next?” isimli Avrupa Birliği gençlik projesi için İzmir'e geldi. Türk Ulusal Ajansı'nın desteklediği projede dünyanın kanayan yarası işsizlikle ilgili çeşitli çalışmalar yapan gençler aynı zamanda kültür aktiviteleri ile birbirlerinin kültürlerini de öğreniyor. Genç Düşünceler Topluluğu üyesi öğrenciler tarafından hazırlanan proje, Zift Organizasyon kurucusu Av. Barış Baytok önderliğinde yürütülüyor. Projede katılımcı gençler gerçekleştirdikleri faaliyetlerle hem İzmir halkıyla kaynaşıp hem de ülkeler arası ön yargıları yıkmaya çalışıyor.

MORDOĞAN'DA PROGRAM


İşsizlik sorununu her yönüyle irdeleyen 45 genç katılımcı, bu problemin nedenlerini, çözümlerini tartışarak bireylerin, büyük şirketlerin ve devletlerin işsizlik sorunu ile ilgili neler yapmaları gerektiği hakkında çalışmalar yapıyor. Katılımcılar işsizlik sorunu hakkında grup çalışmaları, araştırmalar, sunumlar, münazara ve logo çalışmalarında da bulunuyor. Proje kapsamında Mordoğan Fatma Emin Karaağaç Çok Programlı Anadolu Lisesi'ni ziyaret ederek oradaki lise öğrencilerine üniversite sınavında kendi bilgi, birikim ve isteklerine göre meslek seçmeleri konusunda bir kariyer toplantısı da yapacak olan gençler, İzmir’in ören yerlerini de gezdikten sonra 14 Mayıs'ta ülkelerine geri dönecek.
Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER