HABER MERKEZİ- Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD), Kasım ayındaki 'Biz Bize Sohbetler' toplantısını Nets Klinik Kurucusu Hatice Nur Uzgenç'in Bornova Homeros Vadisi'ndeki evinde gerçekleştirdi. Bu toplantı, Dış İşleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Büyükelçi Naciye Gökçen Kaya'nın konuşmasıyla önemli bir boyut kazandı.

İlham Verici Sunumlar ve Anlamlı İmza Törenleri

Nets Klinik Kurucusu Hatice Nur Uzgenç, girişimcilik serüvenini anlattığı 'Hikayemiz Aynı' adlı kitabını EGİKAD üyelerine imzalayarak sundu. Aynı zamanda, BASİFED tarafından yayınlanan '100. Yılında İzmir Kadınlar Kongresi' kitabının editörlerinden Prof. Coşkun Küçüközmen, kitabı EGİKAD Başkanı Şahika Aşkıner ile birlikte imzalayarak Dış İşleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Naciye Gökçen Kaya'ya hediye etti.

EGİKAD'dan Cumhuriyet Kutlaması ve Atatürk İlkelerine Bağlılık Vurgusu

EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Şahika Aşkıner, tüm EGİKAD üyelerinin Cumhuriyetin 100. yılını coşkuyla kutladıklarını ifade etti. Ayrıca, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin kazanımlarını önemsediklerini ve bu değerlere sıkı sıkıya bağlı olduklarını belirtti.

Aşkıner, kadınlara sağlanan imkanların önemine vurgu yaparak, "Atatürk'ün açtığı yolda ilerlemeye devam edeceğiz. Toplantımızda, ülkelerinde uluslararası alanda etkili olan başarılı kişileri ağırladık. Bu başarıları bir kez daha görmek bizim için çok değerli oldu. İzmir'de gerçekleşen Kadın ve İktisat Kongresi, EGİKAD eski başkanı Emre Pınar Kılıç'ın önerisiyle BASİFED, TÜRKONFED ve İBB'nin desteğiyle düzenlendi. Ardından hazırlanan '100. Yılında İzmir Kadınlar Kongresi Kitabı', projenin örnek teşkil ettiği bir çalışma oldu. Bundan sonra da kadınların her alanda söz sahibi olması için çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

İş Tutkusuyla Gelen Başarı

Toplantının konuk konuşmacısı Dış İşleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Büyükelçi Naciye Gökçen Kaya, konuşmasına Mustafa Kemal Atatürk'e teşekkür ederek başladı. Kaya, Türk Diplomatı olarak görev yapmasını, kadın haklarına değer veren Atatürk'e borçlu olduğunu ifade etti.

Anadolu Isuzu ‘Servis Klinik’ hizmetini genişletiyor Anadolu Isuzu ‘Servis Klinik’ hizmetini genişletiyor

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 1986 yılında Dış İşleri Bakanlığı'nda göreve başladığını belirten Kaya, kariyeri boyunca farklı coğrafyalarda görev yapmanın kendisine büyük deneyimler kattığını paylaştı. Görev süresi içindeki çeşitli görevlerinin kendisine farklı bakış açıları kazandırdığını vurgulayan Kaya, işini sevgiyle yapmanın başarı getirdiğini dile getirdi.

Kaynak: BÜLTEN