27 yaşında hayata veda eden efsanevi İngiliz caz ve soul müzik ikonu Amy Winehouse'un hayatı, "Back to Black" filmiyle beyazperdede izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Yönetmen koltuğunda Sam Taylor-Johnson'ın oturduğu film, Winehouse'un şöhret basamaklarını tırmanışını, çalkantılı aşk hayatını ve 2006 yılında çıkardığı ve onu efsaneleştiren "Back to Black" albümünün hikayesini konu alıyor.

Bilinmeyenleri Anlatan Bir Film

Film, Amy Winehouse'un bilinmeyen yönlerini de gün ışığına çıkarıyor. Ailesi ve yakın dostlarıyla yapılan röportajlar ile efsanevi sanatçının samimi bir portresi çiziliyor. Filmde ayrıca Winehouse'un müzikal yeteneğinin gelişimine ve ilham kaynaklarına da yer veriliyor.

Başrolde Marisa Abela

Amy Winehouse'u canlandırma görevi ise yükselen yıldız Marisa Abela'ya emanet. Abela, performansıyla izleyicileri Winehouse'un ruhuna sürüklüyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Jack O'Connell, Eddie Marsan ve Lesley Manville gibi isimler yer alıyor.

Çiğli’de Erdal Erzincan rüzgarı esecek Çiğli’de Erdal Erzincan rüzgarı esecek

3 Mayıs'ta Vizyonda

"Back to Black", 3 Mayıs Cuma günü Türkiye'deki sinemalarda vizyona girecek. Müzikseverler ve Amy Winehouse hayranları, bu filmi kaçırmamalı.

Fragman Yayınlandı

Filmin Türkçe altyazılı fragmanı da yayınlandı. Fragmanda Winehouse'un ikonik tarzı, müzik tutkusu ve çalkantılı hayatından kesitler yer alıyor. Fragmandan da anlaşılacağı üzere "Back to Black", hem duygusal hem de ilham verici bir film olacak.

Amy Winehouse Hakkında

Amy Winehouse, 1983 yılında Londra'da doğdu. Caz, soul ve R&B müzik türlerini harmanlayan tarzıyla tanınan Winehouse, 2003 yılında çıkardığı ilk albümü "Frank" ile müzik dünyasına adım attı. 2006 yılında çıkardığı ikinci albümü "Back to Black" ile ise dünya çapında şöhrete kavuştu. "Rehab", "You Know I'm No Good" ve "Back to Black" gibi şarkılarla efsaneler arasına giren Winehouse, 2011 yılında alkol zehirlenmesi nedeniyle hayatını kaybetti.

"Back to Black" Filmiyle Amy Winehouse'u Anma Fırsatı

"Back to Black" filmi, Amy Winehouse'un müzikal dehasını ve trajik hayat hikayesini anlamak için eşsiz bir fırsat sunuyor. Filmi izleyerek bu efsanevi sanatçıyı daha yakından tanıyabilir ve unutulmaz şarkılarını tekrar dinleyebilirsiniz.

Editör: Kazim Bozkurt