Tarihinde ilk kez mücadele ettiği 2001-02 sezonunda Serie A'nın flaş ekibi olan, Avrupa kupalarına katılmışlığı bulunan ancak Serie B'de 2020-21 sezonunu play off potasında bitirdikten sonra maddi koşullar nedeniyle lige alınmayan Chievo Verona, Serie D'ye düşürülmüş ancak İtalyan futbolunun en alt seviyesindeki profesyonel küme olan bu lige de yatırılması gereken para ödenmediğinden dolayı varlığını sadece genç takımlar bazında sürdürmüştü.

Sarı lacviertli kulübün efsane forveti Sergio Pellissier ise önce 2021 yazında Serie D'de Chievo'nun yerini alacak yeni bir kulüp oluşturma arayışına girmiş ancak yatırımcı bulamadığı için ve Clivense kulübünü kurarak en alt seviyedeki amatör ligden yeni bir yolculuğa başlamıştı. Söz konusu takım, geride bıraktığımız sezonda yükseldiği Serie D'deki ilk sezonunu sekizinci sırada tamamladı.

Chievo Verona'nın isim ve logo hakları, geçtiğimiz günlerde satışa çıkarıldı. İhaleye Sergio Pellissier ile kulübün eski başkanı Luca Campedelli de katıldı. Pellissier ile ortağı Luca Zanin önderliğindeki oluşum, Chievo Verona ismini ve kulübün logosunu almayı başardı. Böylece Serie D'deki Clivense'nin ismi de Chievo Verona olarak değiştirildi. Kulüp, asıl logosunu da kullanacak.

Kuzey Tunçelli, Avrupa şampiyonu oldu Kuzey Tunçelli, Avrupa şampiyonu oldu

1929'da lacivert beyaz renklerle kurulan ancak Campedelli döneminde beyazın yerine sarı gelen takımın yeni dönemde hangi renkleri alacağı da taraftara soruldu. Yapılan ankette takımın sarı lacivertli logosunun aynı kalması ancak renklerinin lacivert beyaza çevrilmesi sonucu çıktı.

Kaynak: TUNCA CİVA