Dünya futbolunun efsane ismi Andriy Shevchenko, Ukrayna Futbol Federasyonu Başkanı olarak seçildi. Başkent Kiev'de düzenlenen kongrede tek aday olarak yer alan Shevchenko, federasyon başkanlığına seçilen isim oldu.

Efsane Golcü Ukrayna Federasyonu'nun Başına Geçti

47 yaşındaki Shevchenko, futbolculuk kariyerinde Dinamo Kiev, Milan ve Chelsea gibi büyük kulüplerde birçok şampiyonluk yaşadı. Ukrayna Milli Takımı'nda 111 maçta 48 gol atarak en skorer oyuncu unvanını elinde bulunduran Shevchenko, futbolculuk kariyerinin ardından teknik direktörlük görevine Ukrayna Milli Takımı'nda ve Genoa'da devam etti.

Yeni Dönemde Neler Bekleniyor?

Shevchenko'nun Ukrayna Futbol Federasyonu Başkanlığı, ülkede futbolun gelişimi ve uluslararası arenada daha etkili bir konuma gelmesi adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Tecrübeli futbolcu ve teknik direktör kimliğiyle tanınan Shevchenko'nun liderliğinde Ukrayna futbolunda yeni projeler ve atılımların olması bekleniyor.

Villarreal'den deplasmanda vurgun Villarreal'den deplasmanda vurgun

Kariyerinden Federasyon Başkanlığına

Shevchenko'nun futbolculuk kariyeri, Dinamo Kiev'de parladığı dönemden, Milan ile kazandığı Serie A şampiyonluklarına ve Chelsea ile Premier Lig zaferine kadar birçok unutulmaz anı içeriyor. Milli formayla attığı gollerle Ukrayna futboluna damga vuran Shevchenko, futbolculuk sonrasında teknik direktörlük kariyerine odaklanarak başarı grafiğini sürdürmüştü.

Kaynak: Haber Merkezi