Maça iyi başlayan Halkbank karşısında 4-0 geriye düşen Fenerbahçe Parolapara, karşılaşmayı molayla kesti. Etkili oyununu sürdüren başkent ekibi, ilk seti 25-19 kazandı. Mavi beyazlı ekip, ikinci sette de üstün oyununa devam etti ve ataklarını savunmakta zorlanan Fenerbahçe Parolapara karşısında seti 25-18 alarak durumu 2-0 yaptı.

Üçüncü set, karşılıklı sayılarla başladı. Halkbank, servis ve manşet sorunu yaşayan rakibi karşısında bu sette de etkili oldu. Halkbank, üçüncü seti de 25-19 önde bitirdi. Başkent ekibi, karşılaşmayı 3-0 kazanarak play off final serisinde durumu 3-0'a getirdi ve 2023-24 sezonunu şampiyon tamamladı.

Güreşte 1 altın, 1 gümüş Güreşte 1 altın, 1 gümüş

Bakan Bak, Halkbank'ı tebrik etti

Bakan Bak, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

"TVF Ziraat Bankkart Voleybol Salonu'nda oynanan Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi play off final serisi üçüncü maçında Fenerbahçe Parolapara'yı mağlup ederek Efeler Ligi şampiyonu olan Halkbank Erkek Voleybol Takımı'nı tebrik ediyorum. Final serisinde mücadele eden Fenerbahçe Parolapara'yı da performansından dolayı kutluyor, her iki kulübümüze de başarılar diliyorum."

Kaynak: AA