Efe Aydal, Türkiye’nin renkli ve yaratıcı içerik üreticilerinden biridir. İzmir doğumlu olan Aydal, kariyerine YouTube platformunda sıra dışı videolarla başlamış ve kısa sürede geniş bir takipçi kitlesi edinmiştir.

Ahırı olan 'Dingo' bakın kimmiş! İşte yüzyıllık deyimin hikayesi... Ahırı olan 'Dingo' bakın kimmiş! İşte yüzyıllık deyimin hikayesi...

Doğum ve Eğitim

Efe Aydal, 23 Mayıs 1981 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatına İzmir’de başlayan Aydal, Ege Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’nden başarıyla mezun olmuştur. Babası doktor, annesi ise ev hanımıdır.

Kariyer Yolculuğu

Efe Aydal, Amerika’nın Seattle Eyaleti’nde bir dönem yaşadıktan sonra Türkiye’ye dönerek İzmir’de ikamet etmeye başlamıştır. 2006 yılında oluşturduğu YouTube kanalında sıra dışı video içeriklerini takipçileriyle paylaşan Aydal, Kavanoz, Tarak Gazetesi, İkimizden Biri, FallouTR, Mükemmel Hapishane, O… Çocuğu ve Altıncı Boyut adlı kısa filmlerin yönetmenliğini üstlenmiştir. Aynı zamanda astronomiye olan ilgisiyle de bilinir ve din, zararlı madde, evrim teorisi ve astronomi kategorisinde kısa belgesel filmleri bulunmaktadır.

Çıkış ve Başarılar

Efe Aydal, asıl çıkışını “Kırmızı Hap” adlı videosuyla yapmıştır. Ayrıca “Acı Çikolatalar” adlı kitabın yazarıdır. YouTube platformu üzerinden yayınladığı kısa filmlerle tanınan Aydal’ın “Ey Almanya” adlı bir de şarkısı bulunmaktadır.

Özel Hayat ve İletişim

Efe Aydal’ın evli olduğu bilinmekle beraber, çocuğunun olup olmadığına dair bir bilgi yoktur. Kendisine ait resmi web sitesi ve YouTube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: haber merkezi