Nikolay Vasilyevic Gogol'un kaleme aldığı, Erzurum Devlet Tiyatrosu sanatçısı Abdullah Arif Atalay'ın yönetmenliğini üstlendiği, Mustafa Bilirdönmez, Mekselina Düğdü ve Berkay Alkan'ın reji asistanlığını yaptığı oyun, gerek Erzurum'da gerekse turnelerde gittiği şehirlerde tiyatro izleyicileri tarafından büyük beğeniyle karşılandı.

Atina'daki konserde Türkçe ve Yunanca şarkılar dinleyiciyle buluştu Atina'daki konserde Türkçe ve Yunanca şarkılar dinleyiciyle buluştu

Dünya tiyatrosunun baş yapıtlarından biri olarak görülen oyunda dokuzuncu dereceden kadrolu kalem memuru Akakiy Akakiyeviç'in kendisini soğuktan koruyamayan eski paltosunun arkadaşları tarafından yırtılmasının ardından yüksek fiyat karşılığında muazzam bir palto diktirmesi, yeni paltosu şerefine verilen kutlama partisi sonrasında ise paltosunu çaldırması ve çalınan paltosunu bulmak adına verdiği mücadele anlatılıyor.

Yılmaz Karakuzu, Özlem Çiftçi Sak, Mekselina Düğdü, Ergenekon Cemil Başdoğan, Onur Emre Teber, Halit Burak Günuğur ve Berkay Alkan'ın rol aldığı. "Palto" isimli tiyatro oyunu 6, 7, 8 ve 9 Mart tarihlerinde Ankara Etimesgut Devlet Tiyatroları sahnesinde tiyatroseverlerle buluşacak. İzleyiciler, biletlerini Ankara Devlet Tiyatrosu gişelerinden ya da "biletinial.com" İnternet sitesinden satın alabilecekler.

Kaynak: DHA