Ebru Şallı’nın iş insanı olan eşi Uğur Akkuş, kripto para dolandırıcılığı suçlamasıyla yargılanıyor. Akkuş, iki kişiye kripto para ticareti yapacaklarını söyleyerek 500 bin dolar aldıktan sonra ortadan kayboldu. Mahkemeye gelmeyen Akkuş için yakalama kararı çıkarıldı.

Meryl Streep’in Şeytan Marka Giyer Rolü Neden Uygun Olmadı? Meryl Streep’in Şeytan Marka Giyer Rolü Neden Uygun Olmadı?

Kripto para vaadiyle dolandırdı

Ebru Şallı, 2019 yılında Uğur Akkuş ile evlendi. Akkuş, bir iş insanı olarak tanınıyordu. Ancak Akkuş’un, kripto para piyasasında iş yaptığını iddia ederek iki kişiyi dolandırdığı ortaya çıktı. Akkuş, Abdullah Alkreish ve Ömer Akpulat isimli kişilere kripto para alım satımı yapacaklarını söyleyerek 497 bin 500 dolar aldı. Ancak parayı alıp bankaya yatırdığını söyleyen Akkuş, daha sonra ulaşılamaz oldu. Gönderdiği makbuzun da sahte olduğu anlaşıldı. Akkuş’un Fransa’ya kaçtığı iddia edildi.

Mahkemeye katılmadı

Akkuş ve beraberindeki üç kişi hakkında “nitelikli dolandırıcılık” suçundan 15’er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşması bugün yapıldı. Ancak Akkuş duruşmaya gelmedi. Diğer sanıklar Abdullah Alkreish, Feyza Betük Köksal ve Ercan Ekşin ise mahkemede savunma yaptı. Abdullah Alkreish, kendisinin de Akkuş tarafından dolandırıldığını söyledi. Mahkeme heyeti, Akkuş hakkında yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi. Davanın devamı için bir sonraki duruşma tarihi belirlendi.

Kaynak: haber merkezi