Dünyanın en yaşlı siyam ikizleri olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Lori ve George Schappell kardeşlerin, 62 yaşında hayatlarını kaybettikleri duyuruldu.

Dünyanın 'En Yaşlı' Yapışık İkizleri Hayatını Kaybetti

Guinness Rekorlar Kitabı'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Pensilvanya Üniversitesi Hastanesi'nde 7 Nisan tarihinde yaşamını yitiren ikizlerin ölümü kamuoyuna duyuruldu.

İkizlerin Hayatı

Lori ve George Schappell, 1961 yılında Franklin ve Ruth çiftinin çocukları olarak dünyaya geldiler. Kafatasları yapışık olarak doğan ikizler, kan damarlarını ve bazı organlarını paylaşıyorlardı.

İkili, 24 yaşında ailelerinden ayrılarak bağımsız bir hayat sürdü. Hayatlarının bir döneminde George'un transseksüel olduğunu açıklamasıyla da biliniyor.

Yaşam Süreleri ve Önemli Detaylar

Lori ve George Schappell, şimdiye kadar kaydedilen en yaşlı ikinci siyam ikizi olarak dikkat çekiyordu. Hayatları boyunca birbirlerine sıkı sıkıya bağlı kalan ikizler, ayrılmayı hiç istemediklerini dile getirmişlerdi.

Havalimanında Kriz! 60 Uçuş İptal Edildi, 8 Gözaltı Var Havalimanında Kriz! 60 Uçuş İptal Edildi, 8 Gözaltı Var

İkizlerin yaşamları, tıp dünyasında ve toplumda merak uyandıran birçok detayı içeriyordu. Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeleriyle birlikte, dünya genelinde tanınırlıkları artmıştı.

Kaynak: Haber Merkezi