Sırbistan Milli Takımı Teknik Direktörü Dragan Stojkovic, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2024) grup aşamasında elendikleri için hayal kırıklığı yaşadıklarını söyledi. Stojkovic, Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen turnuvanın C Grubu'nda Danimarka ile Münih Futbol Arena'da yaptıkları maçın ardından gerçekleştirilen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Maça Danimarka'nın avantajlı başladığını ifade eden Sırp teknik adam, "Artık eve dönüyoruz. Tabii ki bu bir hayal kırıklığı. Danimarka, beraberliğin onlara yaradığını bilerek maça çıktı. Grupta üç takımın da eşit şansı vardı. Bu futbol. Bence takımımızla gurur duymalıyız. Buraya gelerek bizi destekleyen tüm taraftarlara teşekkür ediyorum. Bize büyük bir destek oldular" diye konuştu.

İkinci antrenman seansında lider Lando Norris İkinci antrenman seansında lider Lando Norris

Pozisyonlara girmelerine rağmen gol atamadıklarını aktaran Stojkovic, "Danimarka, çok güçlü bir takım. Buna rağmen maç çekişmeli geçti. Üç ya da dört pozisyonumuz var. Atacağımız bir gol, her şeyi değiştirirdi ancak bunu başaramadık" dedi.

Sırbistan, EURO 2024'te İngiltere, Danimarka ve Slovenya'nın yer aldığı C Grubu'nu 2 puanla sonuncu tamamlayarak turnuvaya veda etti.

Kaynak: AA