Cumhuriyet'in 100'üncü yılı etkinlikleri için haftalar öncesinden hazırlıklara başlayan Döşemealtı Belediyesi, Atatürk Caddesi boyunca tüm elektrik direklerine renkli ışıklarla süsleyip cadde üzerindeki tüm ev ve işyerlerine bayrak dağıttı. Yeşilbayır Mahallesi'nde bulunan Döşemealtı Belediyesi ek hizmet binası önünde saat 19.00'da başlayan korteje 854 araç katıldı. 

Time Dergisi 'Yılın Kişisi'ni Seçti Time Dergisi 'Yılın Kişisi'ni Seçti

ALEYNA TİLKİ KONSERİNE 10 BİN KİŞİ KATILDI

Yaklaşık 1,5 saat süren araç korteji Döşemealtı Kent Meydanı'nda sona erdi. Burada binlerce kişi Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşamak için alanı doldururken, sahneye ilk olarak DJ Cenk Bayrak çıktı. Alanı dolduranları çaldığı şarkılarla coşturan Bayrak'a ışık efektleri eşlik etti. Ünlü DJ'nin ardından bu kez sahne sırası Aleyna Tilki'ye geldi. Aleyna Tilki sahneye çıktığında kent meydanındaki coşku tavan yaptı. En sevilen şarkılarını Döşemealtı halkı için seslendiren genç şarkıcı, “Böylesine büyük bir bayramda bu kadar coşkulu insanlarla Cumhuriyetimizin doğum gününü kutlamaktan onur duyuyorum. Çok heyecanlıyım, Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun" diye konuştu.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, sahneye çıkarak Aleyna Tilki ve Cenk Bayrak'a çiçek ve ilçenin kültürel mirası olan el dokuması Döşemealtı Halısı hediye etti. Konserin ardından gökyüzünü aydınlatan havai fişek gösterisiyle kutlamalar sona erdi. 

Kaynak: DHA