Döviz piyasaları, haftanın ilk işlem gününde yatırımcılar, iş insanları ve tasarruf sahiplerinin yakın takibinde. Türkiye'de birçok ürün ve hizmetin fiyatında belirleyici olan dolar ve Euro'nun fiyatları, haftanın ilk günü olan 3 Haziran Pazartesi nasıl bir seyir izliyor?

3 Haziran Döviz Kuru

Yeni haftaya girerken döviz kurları, özellikle ithalat ve ihracat yapan firmalar için büyük önem taşıyor. Yatırımcılar ve tasarruf sahipleri de döviz kurlarındaki değişiklikleri yakından takip ediyor. Peki, dolar ve Euro haftaya nasıl başladı?

Dolar Kuru

Dolar, serbest piyasada 32,1930 TL'den alınıp 32,1950 TL'den satılıyor. Bu durum, Cuma günü kapanış fiyatı olan 32,2160 TL'ye göre hafif bir düşüşe işaret ediyor.

Euro Kuru

Euro ise serbest piyasada 34,9410 TL'den alınırken 34,9430 TL'den satılıyor. Cuma günü kapanış fiyatı olan 35,0330 TL'ye göre Euro da bir miktar gerilemiş durumda.

Kurban Bayramı öncesinde deri ihracatçılarından kurban derilerini ekonomiye kazandıralım çağrısı Kurban Bayramı öncesinde deri ihracatçılarından kurban derilerini ekonomiye kazandıralım çağrısı

Döviz Kurlarının Önemi

Döviz fiyatlarının değişimi, ithalat ve ihracat yapan firmalar kadar bireysel yatırımcıları da yakından ilgilendiriyor. Özellikle Türkiye'de birçok ürün ve hizmetin fiyatı döviz girdisine bağlı olarak belirlendiği için, döviz kurlarındaki dalgalanmalar ekonomik planlamaları doğrudan etkileyebiliyor.

Güncel Döviz Kurları

  • Dolar

    • Alış: 32,1930 TL
    • Satış: 32,1950 TL
  • Euro

    • Alış: 34,9410 TL
    • Satış: 34,9430 TL
Kaynak: HABER MERKEZİ