Türk ESCOBAR’ı lakaplı Ürfi Çetinkaya'nın ekibine 'Kafes' operasyonu Türk ESCOBAR’ı lakaplı Ürfi Çetinkaya'nın ekibine 'Kafes' operasyonu

Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde Doğu Ekspresi treni, bir hafif ticari araçla çarpıştı. Kaza, ilçeye bağlı Cırgalan Mahallesi’nde bulunan hemzemin geçitte meydana geldi. Z.K (49) yönetimindeki 38 LA 077 plakalı hafif ticari araç, iddiaya göre bariyerler kapanmak üzereyken karşıya geçmeye çalıştı. Bu sırada Kayseri’den Sivas’a giden Doğu Ekspresi, araca çarptı. Çarpmanın etkisiyle aracın ön kısmı koparken, araçta bulunan 3 kişi kazayı yara almadan atlattı. Tren ise çarpışmanın ardından 100 metre sonra durabildi.

Demiryolu ulaşıma kapandı

Kaza nedeniyle Kayseri-Ankara ve Kayseri-Sivas demiryolu ulaşımı 1 saat süreyle kapatıldı. Kaza yerine polis ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ekipleri sevk edildi. Ekipler, kaza yerinde inceleme yaptı. Maddi hasarın oluştuğu araç, çekici ile kaldırıldı. Ekiplerin çalışmalarının tamamlanmasının ardından tren, 1 saat sonra yoluna devam etti. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ