3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedir? Dünya Engelliler Günü ne zaman kabul edildi? Engelliler Günü mesajları 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedir? Dünya Engelliler Günü ne zaman kabul edildi? Engelliler Günü mesajları

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın annesi Binnaz Erbaş, 86 yaşında vefat etti. Binnaz Erbaş’ın ölüm haberini, torunu ve Ali Erbaş’ın kızı Merve Safa Likoğlu sosyal medya hesabından duyurdu. Likoğlu, “Cennet mekan annemiz Binnaz Erbaş’ı kaybettik. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Dualarınızı bekliyoruz” paylaşımında bulundu.

Binnaz Erbaş’ın cenazesi Ordu’da defnedilecek

Binnaz Erbaş’ın cenazesi, bugün (10 Ocak 2023) Ordu’nun Kabadüz ilçesine bağlı Yeşilyurt köyünde kılınacak öğle namazının ardından aile kabristanlığında toprağa verilecek. Cenaze törenine, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın yanı sıra, ailesi, yakınları ve sevenleri katılacak.

Ali Erbaş kimdir?

1961 yılında Ordu’nun Kabadüz ilçesinde doğan Ali Erbaş, 1984 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Tefsir ve Dinler Tarihi alanlarında yüksek lisans ve doktora yaptı. 1998 yılında doçent, 2004 yılında profesör oldu. Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde dekanlık, Yalova Üniversitesi’nde rektörlük görevlerinde bulundu. 2011 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü olarak atandı.2017 yılında ise Diyanet İşleri Başkanı olarak göreve başladı.

Kaynak: HABER MERKEZİ