Şarkıcı Banu Parlak’ın Bahçeşehir’deki güzellik merkezine 1 Ekim’de iki kez silahlı saldırı düzenlenmesiyle ilgili soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve eşi Engin Polat, olayı azmettirdikleri iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Olay nasıl gerçekleşti?

Olay, Bahçeşehir 1. Kısım Doğa Parkı’nda bulunan Banu Parlak’ın güzellik merkezinde meydana geldi. İddiaya göre, saat 02.00 ve 04.30 sıralarında güzellik merkezine gelen motosikletli iki şüpheli, iş yerine silahla ateş açıp kaçtı. Güvenlik kamerasına yansıyan saldırıda, güzellik merkezinin camlarına beş kurşun isabet etti. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, maddi hasar meydana geldi.

Bunun yanı sıra hakimliğin karar arasında Dilan Polat'ın uzun süre ağladığı ve dizlerinin üzerine çöktüğü görüldü.

BAŞSAVCILIK'TAN AÇIKLAMA

Konuya ilişkin Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bahçeşehir 1. Kısım Mahallesi Doğa Parkı Caddesi Gölet içerisinde bulunan müşteki Banu Parlak’a ait Banu Parlak Güzellik Salonu'nun aynı gün içerisinde iki kez kurşunlanması olayı ile ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından yürütülen soruşturma kapsamında; şüpheliler Dilan Polat, Engin Polat ve Sezgin Polat üzerlerine atılı birden fazla kişi tarafından birlikte silahla tehdit suçuna azmettirme suçundan tutuklanmaları talebiyle sevk edilmiş olup, şüphelilerin Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklanmalarına karar verilmiştir. Soruşturma kapsamında maddi gerçeğin her yönüyle açığa çıkarılması ve sorumlular hakkında yasal gereğine tevessül edilmesi amacıyla tüm işlemler etkin biçimde yapılmaktadır."

Banu Parlak kimleri suçladı?

Saldırının ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Banu Parlak, fenomen ve şarkıcı Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ı olaydan sorumlu tuttu. Parlak, şunları söyledi:

“Günlerdir konuşulan bir durum var. Dilan Polat’ın ve Engin Polat’ın tetikçi tutuğu iddiası. Bunlar iddia değil. Ortada bunu itiraf eden bir kişi var. Banu Parlak’ı vurmam için beni tuttular diyen bir genç var ortada. Sana ekmek yedirmeyeceğim diyorsun gece iş yerime sıkılıyor. Bir gece 02.00’de sıkılıyor bir de 05.00’te. 6 el ateş ediliyor. Camlarım tuzla buz. İki tane kasklı genç bunu yapan. Elbet bulunacak. Delikanlılık mı kadına sıktırmak. Yerimiz belli yurdumuz belli. Mafyacılık oynamayın. Bütün gerekli başvurular yapıldı. Bütün gerekli şikayetler yapıldı. Bütün delillerimizle birlikte.”

Terör operasyonlarında 46 tutuklama Terör operasyonlarında 46 tutuklama

Polat çifti neden tutuklandı?

Olayla ilgili soruşturma başlatan Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, Dilan Polat, Engin Polat ve babası Sezgin Polat’ın da aralarında bulunduğu beş şüpheliyi gözaltına aldı. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından ‘suç örgütüne üye olmak’, ‘örgüt faaliyeti kapsamında silahla tehdit’ ve ‘mala zarar verme’ suçlarından tutuklanmaları talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Hakimlik, şüphelilerin tutuklanmasına karar verdi.

Dilan Polat ve eşi Engin Polat, son günlerde kara para akladıkları ve vergi kaçırdıkları iddialarıyla da gündemden düşmüyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ