Birkan Sokullu ve Esra Bilgiç başrolde: Netflix'in yeni filmi 'Romantik Hırsız'dan ilk fragman Birkan Sokullu ve Esra Bilgiç başrolde: Netflix'in yeni filmi 'Romantik Hırsız'dan ilk fragman

şte sosyal medyada büyük yankı uyandıran Dilan Polat ve Engin Polat çiftiyle ilgili gelişmeler! Kara para aklama suçlamasıyla tutuklu bulunan çift için yürütülen soruşturma kapsamında, çiftin paylaştığı bir yemek masasındaki fotoğrafta yer alan fenomenlere de dair önemli gelişmeler yaşanıyor.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Yurt Dışı Çıkış Yasağı Talep Etti

Dilan Polat'ın 2019 yılında çekilen ve "Şampiyonlar Ligi" adını verdiği fotoğrafta yer alan fenomenlerle ilgili olarak Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma başlattı. Şüphelilerin kimlikleri tespit edilirken, Sulh Ceza Hakimliği'nden ise yurt dışına çıkış yasağı talep edildi.

Masada Kimler Var?

Paylaşılan fotoğrafta, Dilan Polat'ın yanı sıra Eylül Öztürk ve eşi Barış Kenan Özkan, Şulemsi olarak bilinen Şule Kayatürk, Yavuz ve eşi Merve Korkut, Tolunay ve eşi İleyda Topal, Ömer ve eşi Tuğba Bağ çiftleri yer alıyor.

Soruşturma Detayları

Engin ve Dilan Polat çifti hakkında başlatılan soruşturma, "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi" kanunlarına muhalefet suçlarından kaynaklanıyor. Çift, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonla gözaltına alındı.

Toplam 24 şüpheli arasında 18 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra Anadolu Adliyesine sevk edildiği operasyon, toplam 19 saat sürmüştü. İşlemlerin ardından Engin Polat, Dilan Polat, Sıla Doğu, Sezgin Polat, Ahmet Gün, Can Doğu ve Can Polat'ın aralarında bulunduğu 12 kişi tutuklanırken, 6 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Soruşturma kapsamında adliye sevk edilen 2 şüpheli daha tutuklandı. Muhasebeci Zümrüt Yerebakan adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, Ahmet Gün'ün ofisinde çalışan muhasebeci Harun Abak tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ayrıca muhasebeci Gökay Bekar da tutuklanarak cezaevine gönderildi. Böylece toplamda 16 kişi tutuklu bulunurken, 10 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: haber merkezi