Kara para aklama, suç örgütü kurma ve vergi kaçırma gibi suçlardan tutuklanan Dilan Polat'ın ablası Sıla Doğu hakkında tahliye kararı çıktı. Sıla Doğu, cezaevinin önünde kardeşi Dilan Polat’ın adını haykırarak ağladı.

Gazeteci Emrullah Erdinç, tahliye haberini sosyal medya platformu X üzerinden duyurdu. Erdinç, “Polatlar dosyasında tahliye kararı çıktı. Polatların aylık tutukluluk değerlendirmesi tamamlandı. 4. Sulh Ceza Hakimliği, Dilan Polat, Engin Polat, Sezgin Polat, Ahmet Gün ve Alper Kürşat Polat’ın tutukluluklarının devamına karar verdi. Aralarında Sıla Doğu ve Can Doğu'nun da bulunduğu tutukluların ise tutuksuz yargılanmalarına hükmetti. Başka davadan tutukluluğu olmayan sanıklar cezaevinden tahliye edilecekler.” dedi.

Güçlükle Sakinleştirildi

Gazete Magazin’de yer alan habere göre, aylar sonra cezaevinden çıkan Sıla Doğu, kardeşi Dilan Polat'ın tahliye olmadığını öğrenince sinir krizi geçirdi. “Dilan” diye bağırarak ağlayan Sıla Doğu’yu çevresindekiler zor sakinleştirdi.

Melissa Vargas'tan yeni imaj Melissa Vargas'tan yeni imaj

Doğu Kardeşler Serbest Kaldı

Dilan ve Engin Polat çifti ile, aralarında Polatların kardeşi Sıla ve Can Doğu'nun da bulunduğu şahıslar hakkında dün aylık tutukluluk değerlendirmesi yapıldı. 4. Sulh Ceza Hakimliği, Dilan Polat, Engin Polat, Sezgin Polat, Ahmet Gün ve Alper Kürşat Polat’ın tutukluluğuna devam kararı verdi. Öte yandan aralarında Sıla Doğu ve Can Doğu'nun da bulunduğu tutukluların ise tutuksuz yargılanmasına hükmedildi. Yaşanan gelişme üzerine Sıla Doğu'nun avukatı Sibel Bozkulak, sosyal medya hesabı Instagram’dan yaptığı paylaşımda, “Müvekkilim Sinem Sıla Doğu hakkında tahliye kararı verilmiştir.” ifadelerini kullandı.

Ne Olmuştu?

İstanbul merkezli 6 ilde 1 Kasım’da ve devamında düzenlenen operasyonlarda, Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu 24 şüpheli gözaltına alınmıştı. Soruşturma kapsamında daha önce şirketlerinde yapılan aramalarda dijital materyal ve defterlere el konulan Polat çiftinin de yer aldığı şüphelilerle ilgili MASAK ön inceleme raporu hazırlanmış, raporda tasfiye halindeki 3 firmadan aile bireylerine ait şirketlere sahte fatura kesilmesi yöntemiyle 200 milyon lira para girişi olduğu belirlenmişti.

Kaynak: haber merkezi