Dilan Polat, cezaevinden avukatı aracılığıyla astroloğuna "Bana ne olacak?" diye bir mesaj gönderdi. Bu iletişim, Polat'ın cezaevi süreciyle ilgili merak edilenleri gündeme taşıdı. Astrolog Hilal Saraç, Polat'ın haritasına bakarak ilginç bir tahminde bulundu.

Astroloğun Yorumu

Hilal Saraç, Polat'ın haritasına baktığını ve bu inceleme sonucunda Şubat, Mart ya da Nisan aylarında cezaevinden çıkacağını ifade etti.

Suçlamalar ve Tutuklama Süreci

Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 24 kişi, "kara para aklama", "vergi kaçırma" ve "suç örgütü kurma" gibi suçlamalarla 4 Kasım'da tutuklanmıştı. Bu tutuklama, İstanbul merkezli operasyonların bir parçasıydı.

Soruşturma ve Detaylar

Operasyon kapsamında yapılan aramalarda dijital materyaller ve defterlere el konulmuştu. MASAK tarafından hazırlanan ön inceleme raporunda, şüphelilerle ilgili çarpıcı detaylar ortaya çıkmıştı. Rapora göre, sahte fatura düzenlenerek 200 milyon lira civarında para girişi yapılmıştı.

Mali Suçlarla Mücadele

Paranın farklı şirketler arasında transfer edildiği tespit edilmiş, ardından gayrimenkuller ve çok sayıda araç alındığı belirlenmişti. İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin izini sürmüş ve operasyonlar düzenlemişti.

Teleferik kazasıyla ilgili soruşturma başlatıldı Teleferik kazasıyla ilgili soruşturma başlatıldı

Devam Eden Süreç

Soruşturma hala devam ediyor. Ekipler, Dilan ve Engin Polat'a ait bir medikal şirketin Ankara'da başka bir firmaya isim hakkını verdiğini ve bu süreçte önemli bir para transferi girişiminin yaşandığını belirledi.

Hüküm ve Kısıtlamalar

16 şüpheli tutuklanmış, hakimlik ise 27 şirkete kayyum atanmasına karar vermişti. Ayrıca, sosyal medya fenomenleri dahil olmak üzere birçok kişiye yurt dışına çıkış yasağı getirilmişti.

Kaynak: HABER MERKEZİ