Dilan Çiçek Deniz, 28 Şubat 1995’te Sivas’ta doğan Türk oyuncu, model ve güzellik kraliçesidir. Miss Turkey 2014 yarışmasında ikinci olarak ünlenen Deniz, daha sonra çeşitli dizi ve filmlerde rol almıştır. Çukur, Alev Alev, Yarına Tek Bilet ve Yarım Kalan Aşklar gibi yapımlarda başarılı performanslar sergileyen Deniz, hem güzelliği hem de oyunculuğu ile dikkat çekmektedir. Dilan Çiçek Deniz kimdir? Dilan Çiçek Deniz kaç yaşında ve instagram hesabı nedir?

Dilan Çiçek Deniz kaç yaşında

Dilan Çiçek Deniz, 28 Şubat 1995 tarihinde doğmuştur. Bu yıl 27 yaşına girmiştir. Dilan Çiçek Deniz, Sivas doğumlu ve aslen Sivaslıdır.

Mustafa Denizli’nin kızı ve Urla’nın CHP aday adayı Lal Denizli kimdir ve kaç yaşındadır? Mustafa Denizli’nin kızı ve Urla’nın CHP aday adayı Lal Denizli kimdir ve kaç yaşındadır?

Dilan Çiçek Deniz’in ailesi ve eğitimi

Dilan Çiçek Deniz’in annesi Hale Temizyürek, edebiyat öğretmeni; babası Orhan Deniz ise sınıf öğretmenidir. Deniz, henüz 8 yaşındayken anne ve babası boşanmıştır. Antalya’da büyüyen Deniz, lise döneminde tiyatro eğitimi almış ve liseler arası tiyatro yarışmasında oyunculuk ödülü kazanmıştır. 15 yaşında “Güneşi Annem Sanırdım” adlı şiir kitabını çıkaran Deniz, Ege Üniversitesi Turizm Rehberliği Bölümü’nde başladığı üniversite eğitimini yarıda bırakarak Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’ne geçiş yapmış ve buradan mezun olmuştur.

Dilan Çiçek Deniz’in kariyeri ve ödülleri

Dilan Çiçek Deniz, 2014 yılında katıldığı Miss Turkey güzellik yarışmasında ikinci olarak Türkiye’yi Miss Universe 2014 yarışmasında temsil etme hakkı kazanmıştır. Aynı yıl ilk sinema deneyimini “Balayı” filminde yaşayan Deniz, 2015 yılında “Tatlı Küçük Yalancılar” dizisinde Ebru karakteri ile ilk dizi oyunculuğunu gerçekleştirmiştir. Aynı yıl “Güneşin Kızları” dizisinde Elif karakterini canlandıran Deniz, 2016 yılında “Bodrum Masalı” dizisinde Su Ergüven rolü ile başrol oynamış ve Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde “Yıldızı Parlayanlar” kategorisinde ödül almıştır. 2017-2019 yılları arasında Show TV’de yayınlanan “Çukur” dizisinde Sena Koçovalı karakteri ile büyük beğeni toplayan Deniz, 2020-2021 yılları arasında Show TV’de yayınlanan “Alev Alev” dizisinde Rüya karakterini canlandırmıştır. Deniz, ayrıca Netflix yapımı “Yarına Tek Bilet” filminde Leyla Kavak rolü ile izleyici karşısına çıkmış ve 2021 yılında BluTV’de yayınlanan “Yarım Kalan Aşklar” dizisinde Elif Urazoğlu rolünü üstlenmiştir.

Dilan Çiçek Deniz’in özel hayatı, Instagram ve sosyal medya hesabı

Dilan Çiçek Deniz, özel hayatıyla da sık sık magazin gündemine gelmektedir. Deniz, daha önce Okan Can Yantır, Furkan Andıç ve İzlandalı yönetmen Thor Saevarsson ile aşk yaşamıştır. Deniz, son olarak Afra Saraçoğlu ile ayrılan Mert Yazıcıoğlu ile birlikte olduğunu duyurmuş ancak bu ilişki de kısa sürede sona ermiştir. Deniz, sosyal medyada da aktif bir isimdir. Resmi Instagram hesabı @dilandeniz’in 5,8 milyon takipçisi bulunmaktadır. Deniz, Instagram’da hem günlük hayatından hem de iş hayatından paylaşımlar yapmaktadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ