İzmir’in Dikili ilçesinde etkili olan sağanak yağış ve fırtına, denizde ve karada hasara neden oldu. Fırtınanın şiddetiyle 3 balıkçı limanında bulunan 3 tekne alabora olurken, Dikili merkezdeki 75. Yıl Parkı’nın yürüyüş yolu da deniz suyuyla kaplandı.

İzmir’de oto galeriyi kurşunlayan 4 kişi tutuklandı İzmir’de oto galeriyi kurşunlayan 4 kişi tutuklandı

Fırtına teknelere dayanamadı

İzmir ve çevre illerde gün boyu süren sağanak yağış, kıyı ilçelerinde fırtına ile birlikte kendini gösterdi. Dikili ilçesinde de fırtına, limanda demirli olan balıkçı teknelerine zarar verdi. Bademli yolu üzerindeki balıkçı limanında bulunan 3 tekne, fırtınanın etkisiyle dalgalara dayanamayarak parçalandı ve battı. Limanda bulunan 2 tekne ise son anda batmaktan kurtarıldı. Vinç yardımıyla karaya çıkarılan teknelerin hasar tespiti yapıldı.

Yürüyüş yolu deniz oldu

Dikili merkezde ise fırtınanın bir başka etkisi de 75. Yıl Parkı’nda görüldü. Kuvvetli poyraz nedeniyle deniz kabarınca, parkın yürüyüş yolu sular altında kaldı. Deniz suyu, yürüyüş yolu boyunca birikti. Parkta bulunan vatandaşlar, yürüyüş yapmakta zorlandı. Bazı vatandaşlar ise denizin taşkınını cep telefonu kameralarıyla kaydetti.

Kaynak: HABER MERKEZİ