İzmir'in köklü pazarlama iletişimi ajansı Dev Ajans'ın, bünyesinde bulunan internet gazetelerinin ve TV'lerinin 2023 tanıtımı yapıldı. Gecede konuşan Dev Ajans'ın Sahibi Erhan Gölbey, destekçilere teşekkür edip, "Türkiye Cumhuriyeti'nin, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın, Türk gelenek ve göreneklerinin, mavi gözlü devin tarafıyız” dedi. Gece'de İzmir'e katkı koyan 12 isme ödül verildi.

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) düzenlenen programda Dev Ajans Lideri Erhan Gölbey, yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ajans olarak taraflı bir biçimde çalıştıklarını tabir eden Gölbey, “Türkiye Cumhuriyeti’nin, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın, Türk gelenek ve göreneklerinin, mavi gözlü devin tarafıyız” dedi.

'KODUMUZDA İZMİR VAR'

Başkan Tunç Soyer ise her toplumun, yaşayan her organizma üzere genetik kodlarının bulunduğunu belirterek, “Biz onları görmeyebiliriz lakin o genetik kodlar kuşaktan nesile, yüzlerce yıl boyunca aktarılarak devam ediyor. O genetik kodlar olduğu içindir ki İzmir her daim İzmir kalmaya devam ediyor. Demokrasinin, Atatürk’ün kenti olmaya devam ediyor. Geleceğin aydınlık yüzü olmaya devam ediyor. Bu gece on iki isim ödül aldı. Ödül alan isimler sayesinde İzmir’in genetik kodlarının ne kadar güçlü olduğunu göreceksiniz” dedi.

Bu hafta vizyona girecek filmler Bu hafta vizyona girecek filmler

'BASIN MERKEZİ TEŞEKKÜRÜ'

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi de Erhan Gölbey’in, İzmir bağlantısının şahidi ve mimarı olduğunu belirterek, “Erhan Gölbey, 30 yıldır bir gün bile Atatürk sevdasından taviz vermedi. İzmir’de irtibat dalının başında Erhan varsa İzmir’e hiçbir şey olmaz” diye konuştu. Dilek Gappi, İzmir’de lokal basının güçlü olduğunu da vurgulayarak, şunları söyledi: “Biz bu kentte en büyük takviyesi İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Sayın Tunç Soyer’den gördük. Onun dayanağı ile Türkiye’nin en büyük Milletlerarası Basın Merkezi’ni açtık. Meslektaşlarımızla birlikte orada çok kıymetli etkinlikler ve çalışmalar yapıyoruz. Bu nedenle kendisine teşekkür ediyorum.”

KATKI VERENLERE ÖDÜL

Konuşmaların akabinde yaptıkları çalışmalarla kente katkı sunanlara “Sevdamız İzmir 2023” ödülü verildi. Tunç Soyer ve “Gavur Mahallesi” sergisinin sahibi Ahmet Güneştekin ödüllerini aldı. Etkinlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi Dans ve Ritim Topluluğu Genel Sanat Direktörü Teoman Kolcu da davul gösteri yaptı. Ressam Baksen Çeliker, İzmir’in simgesi tarihi Saat Kulesi’nin yağlı boya fotoğrafını sahnede tamamladı. Çeliker tablosunu Lider Soyer ve eşi Neptün Soyer’e armağan etti. Hanri Benazus, Lucien Arkas, Ceyhan Müellif, Neşecan Hürtürk, Cem Bakioğlu, Filiz Eczacıbaşı Sarper, Okan Yüksel, İhsan Tavır ve Mesut Sancak da “Sevdamız İzmir 2023” ödüllerini alanlar arasında yer aldı.