1 Mayıs tutuklularının duruşması başladı: '1 Mayıs’a, Taksim’e özgürlük' 1 Mayıs tutuklularının duruşması başladı: '1 Mayıs’a, Taksim’e özgürlük'

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye-Avusturya maçındaki “bozkurt” hareketi nedeniyle Merih Demiral’a verilen cezayı eleştiren Dervişoğlu, “Bozkurt, Türklüğün sembolüdür. Merih Demiral’ı alnından öpüyorum” ifadelerini kullandı.

Artık yeter

Dervişoğlu, konuşmasında kadın cinayetlerine dikkat çekti. “Artık yeter! Kadınlarımızın üzerinden ellerinizi çekin. Bu milletin kürsüsünden sesleniyorum: Gelin, kadın cinayetlerini sonlandırmak için çalışalım. Bu vahşete son verelim. Garabetlerinizden ve aymazlıklarınızdan yorulduk artık. Defolun gidin!” şeklinde konuştu.

Emekli maaşına tepki

Ekonomiye yönelik eleştirilerde de bulunan Dervişoğlu, emekli aylıklarına yapılan zammın yurttaşla dalga geçmek anlamına geldiğini belirtti. “AKP iktidarının söylediği ve yaptığı arasında her zaman olduğu gibi dağlar kadar fark var. AKP demek aldatmaca demektir, vatandaşa tuzak kurmak demektir. Emekliler için yıkım planı 2008 yılında başlamıştır. 2008 yılında sözde reform denilen değişimle emekli maaşı hesaplama sistemi değişti. Değişim yapılmasaydı bugün en düşük emekli maaşı 30 bin liranın üzerinde olacaktı” dedi.

Editör: Kazim Bozkurt