9 EYLÜL- İZDEDA'nın Kurucu Başkanı Haydar Özkan, CHP Bayraklı Meclis Üyeliği için aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdiğini duyurdu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in "Baba evine dönün" çağrısına yanıt vererek CHP'ye üye olduğunu belirten Özkan, Bayraklı ilçesinin geleceğine katkı sağlamak amacıyla aday adaylığına soyunduğunu ifade etti.

Mutlu: Konak'taki değişimi ilk 100 günde hissedeceksiniz Mutlu: Konak'taki değişimi ilk 100 günde hissedeceksiniz

İzmir Depremzedeleri Dayanışma Derneği'nin kurucu başkanlığını yapmış olan Haydar Özkan, 31 Mart 2024 yerel seçimleri için önemli bir adım atmış oldu. Bayraklı ilçesinde CHP'den meclis üyeliği için aday olma kararı, Özkan'ın ilçesine ve partisine katkıda bulunma arzusunu ortaya koyuyor. Aday adaylığı sürecinde Bayraklı'nın geleceğini daha iyi hale getirmek için çalışmalarını sürdüreceğini belirten Özkan, yerel seçimlerde ilçenin ihtiyaçlarına odaklanarak daha güzel bir yaşamın inşasına katkı sağlamayı hedefliyor.

Özkan'ın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım şöyle: 

Kıymetli Depremzedelerimiz sevgili dostlarım... 30 Ekim 2020 tarihinden bugüne İzmir'imizin ve Bayraklı'mızın yükü çok ağır... Yaşadığımız depremin ardından kamu kurumlarımız yaraları sarmak için çalışırken, biz de İzmir Depremzedeleri Dayanışma Derneği'ni kurarak İzmirli tüm depremzedelerimizin sesine ses, derdine derman olmaya çalıştık.

"ÖZEL'İN ÇAĞRISI ÜZERİNE..."

Birçoğunuzun tanıdığı üzere, İzmir Depremzedeleri Dayanışma Derneği'nin kurucusu olarak depremzedelerimizin haklarını korumak, toplumsal dayanışmayı güçlendirmek için çaba harcadım. CHP Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel'in baba evine dönüş çağrısı üzerine; yaşamım boyunca oy vermekten onur duyduğum, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mirası olan Cumhuriyet Halk Partisi'ne katılmaya karar verdim. Bu çağrı ve dernek başkanlığı yürüttüğüm süreçte gördüğüm destek, beni Bayraklı Belediyesi Meclis Üyesi aday adayı olmaya yönlendirdi.

Bayraklı'nın gelişimi, yaşam kalitesinin artması ve toplumumuzun refahı için el ele vererek çalışmaya hazırım. Bu yolda ilerlerken şeffaflık, adalet ve katılımcılık ilkelerini temel alacağım, Bayraklı ailemizin her bir ferdinin taleplerini belediye meclisimize taşıyacağım. CHP çatısı altında aday adaylığımı açıklamaktan gurur duyuyorum. Bu süreçte, Bayraklı'nın her kesiminden gelen fikirleri, talepleri ve beklentileri dinleyerek ortak aklı esas alarak hareket etmeyi hedefliyorum Tüm Bayraklılı hemşehrilerimden, bu yolculuğumda bana destek olmalarını, fikir ve önerilerini paylaşmalarını diliyorum. Bayraklı'nın geleceği için birlikte çalışarak daha güzel bir yaşam inşa etmek için buradayım. Her birinize içtenlikle teşekkür ederim."

Kaynak: HABER MERKEZİ