Son günlerde deprem bölgesinde şiddetli yağışlar yaşandı ve bu yağışlar can kayıplarına neden oldu. Adıyaman'da bir bahçede bulunan konteyner suya kapıldı ve içeride bulunan 2 kişi hayatını kaybetti. Şanlıurfa'da ise sel nedeniyle 13 kişi hayatını kaybetti ve 5 kişi hala kayıp. Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Diyarbakır'da da yağışlar nedeniyle Silvan yolu üzerindeki bir çadırkent tahliye edildi.

Yağışların başlamasından sonra Şanlıurfa ve Adıyaman'da sel felaketleri yaşandı. Sel nedeniyle kayıpların sayısı 15'e yükseldi.

Adıyaman'ın Tut ilçesindeki bir bahçede kurulu olan konteyner suya kapılarak içeride bulunan 2 kişi hayatını kaybetti.

THY'nin Lusaka uçuşları yeniden başladı THY'nin Lusaka uçuşları yeniden başladı

2 kişinin arama kurtarma çalışmaları ise hala devam ediyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sel felaketinde hayatını kaybedenler arasında 1,5 yaşında bir çocuk olduğunu açıkladı. Bakan Soylu, 25 kilometrelik bir bölgede 163 kişilik 10 ekip arama kurtarma çalışması yürütüldüğünü ve dalgıçların da çalışmalara katıldığını söyledi. Ancak hava ve koşulların arama kurtarma çalışmalarına imkan vermediğini belirtti. Adıyaman kent merkezinde bulunan Eğriçay'ın taşması sonucu Atatürk Bulvarı'nda trafik aksamaları yaşandı ve cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu.

Şanlıurfa'da da yoğun yağış nedeniyle su baskınları meydana geldi. Tandoğan Mahallesi'nde bulunan Yavuzlar Apartmanı'nın bodrum katındaki bir dairede 5 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. İhbar üzerine bölgeye giden ekipler, Suriye uyruklu olduğu belirtilen 5 kişinin cansız bedenini bodrum katından çıkardı ve otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna götürdü. Ayrıca Abide Köprülü Kavşağı'nın alt geçidinden vinç yardımıyla 34 BAS 626 plakalı hafif bir araç çıkarıldı ve araçta yapılan incelemede 2 kişinin cansız bedeni bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sel felaketinin Şanlıurfa'da 12 kişi, Adıyaman'da ise 2 kişiye mal olduğunu ve 5 kişinin hala kayıp olduğunu açıkladı