İmamoğlu ve Akşener'den stadyum açılışı İmamoğlu ve Akşener'den stadyum açılışı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, bugün öğleden sonra deprem bölgesinde başlayacak sağanak ve gök gürültülü yağışların akşam saatlerinden sonra artarak devam etmesi bekleniyor.

Yağışların deprem bölgesi genelinde kuvvetli (metrekareye 21-50 kilogram) olması beklenirken, Adıyaman il geneli ile Şanlıurfa'nın kuzey ve batısı, Kahramanmaraş'ın güney ve doğusu, Gaziantep'in kuzey ve doğusunda ise çok kuvvetli (metrekareye 51-75 kilogram) yağışlar bekleniyor.

Yağışların, Kahramanmaraş'ın kuzey ve doğusunda, Adıyaman'ın kuzeyinde, Malatya'nın güney ve batısındaki yüksek rakımlı bölgelerde ise kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Bölgede, yakın zamanda yaşanan şiddetli yağışlar sebebiyle toprağın doyduğu, dere ve nehirlerin seviyelerinin yükseldiği, ve beklenen yeni kuvvetli yağışlar nedeniyle sel ve su baskınları, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlarla birlikte yıldırım, dolu, kuvvetli rüzgar ve kar yağışlarına, buzlanma ve don olaylarına, ulaşımda aksamalara neden olabileceği için dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.