Selahattin Demirtaş’ın hukuk ekibi, Demirtaş’ın seçim beyanını DEM Parti’ye ilettikleri iddialarını reddetti. Açıklamada, avukatların ve DEM Parti Genel Merkezi’nin bu tür asılsız haberlerle suçlanmasının önüne geçilmesi gerektiği belirtildi.

Fahrettin Altun: İsrail, katliamlarının görünmemesi için gazetecileri hedef alıyor Fahrettin Altun: İsrail, katliamlarının görünmemesi için gazetecileri hedef alıyor

Eski HDP Eş Genel Başkanı’nın Avukatlarından İddialara Red

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın hukuk ekibi, mektup iddialarını kesin bir dille reddetti. Demirtaş’ın bir süredir açıklama yapacağına dair çıkan iddiaların ardından, söz konusu açıklamanın avukatları aracılığıyla yapıldığı iddiası, Demirtaş’ın avukatları tarafından yalanlandı.

Demirtaş Savunma Grubu’ndan Açıklama

Demirtaş Savunma Grubu tarafından yapılan ve avukatların imzasını taşıyan açıklamada, “Müvekkilimiz Sayın Selahattin Demirtaş’ın, DEM Parti Genel Merkezine seçime ilişkin mektup ilettiği haberleri tümüyle uydurmadır” ifadesi kullanıldı.

Uydurma Haberlere İtibar Edilmemesi Çağrısı

Açıklamada ayrıca, “Avukatları ve DEM Parti Genel Merkezini zan altında bırakan bu tür uydurma haberlere itibar edilmemesini rica ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ