9 EYLÜL- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin İZBAN'ın kredi kartı ile ödenen indi bindi ücretini 55 TL'ye çıkarmasına tepki gösterdi. Dağ, Belediyenin bu kararı UKOME'den geçirmediğini dile getirerek, yetkisi dışında fahiş fiyat uygulaması başlattığını kayderek, "İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından, İzmir'in en çok kullanılan toplu taşıma aracı olan İZBAN'ın kullanımında kredi kartı ile temassız ödeme tutarı 55 lira olarak belirlenmiştir. Bu karar, UKOME ve İZBAN yönetimine sunulmadan yetkisi olmadığı halde sadece İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından alınmıştır" dedi.

"ACIMASIZLIK VE FIRSATÇILIK"

Alınan kararın "Yetki gaspı" olduğunu ifade eden Dağ, "Yetki gaspıyla alınan ve duyurusu yapılmadan, Havaalanı, Alsancak ve Aliağa istasyonlarında pilot olarak uygulamaya konulan bu kararla, Aliağa-Selçuk arasında yapılacak yolculuk için ödenmesi gereken tutar, indi-bindi tutarı olarak hemşehrilerimize yansıtılmıştır. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu denli fahiş fiyat belirlemesi, acımasızlık ve fırsatçılıktır" ifadelerini kullandı.

"BU KARARDAN DÖNMEYE DAVET EDİYORUZ"

Dağ şunları kaydetti:

İzmir'de sıkı takip! Uyuşturucu operasyonlarında 1 haftada 76 tutuklama İzmir'de sıkı takip! Uyuşturucu operasyonlarında 1 haftada 76 tutuklama

"UKOME’de görüşülmeden alınmış olan bu karar İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin dayatmacı yaklaşımını ortaya koymaktadır. Başına buyruk bir refleksle hareket eden ve hemşehrilerimizi adeta "İzmirim Kart'ı olmadığı için cezalandıran "Tunç Soyer"i bu karardan dönmeye davet ediyoruz."

Kaynak: HABER MERKEZİ