Yeşilçam’ın usta oyuncusu Cüneyt Arkın, 28 Haziran 2022’de hayatını kaybetti. Arkın’ın ilk eşinden olan kızı Filiz Cüreklibatır, babasının vasiyetnamesine itiraz ederek, üvey annesi Betül Cüreklibatır ve iki erkek kardeşi Murat Cüreklibatır ile Kaan Cüreklibatır’a mirastan mal kaçırdıkları iddiasıyla dava açtı. Davanın görülmesine İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşmada tanıklar dinlendi.

Ronaldinho Survivor’a Geliyor: Acun Ilıcalı duyurdu Ronaldinho Survivor’a Geliyor: Acun Ilıcalı duyurdu

Tanıkların ifadeleri

Duruşmada, Filiz Cüreklibatır adına tanıklık yapan Cüneyt Arkın’ın ilk eşi Güler Mocan, babasının vasiyetnamesini ne zaman hazırladığını bilmediğini, ancak vasiyetin yapıldığı dönemde eşi Betül Cüreklibatır’ı aradığını ve torununun dedesiyle tanışmak istediğini söylediğini anlattı. Mocan, Betül Cüreklibatır’ın kendisine “Eşimin bu dönemlerde kafası da iyi değil” dediğini hatırladığını belirtti. Mocan, kızının babasıyla görüşmesine Betül Cüreklibatır’ın izin vermediğini, hatta bir keresinde kapıdan kovduğunu da bildiğini ifade etti.

3639962_afe5332b8c58afa79929dc439e8f62d3

Duruşmada, Betül Cüreklibatır ve oğulları adına tanıklık yapan sanatçı Ediz Hun ise, Cüneyt Arkın’la aynı dönemde çalıştıklarını ve gelirlerinin de aynı olduğunu söyledi. Hun, Arkın’ın tedavi gördüğü ve bakıma muhtaç olduğu zamanlarda eşi Betül Cüreklibatır’ın onu bir an olsun bırakmadığını, son anına kadar akli melekelerinin yerinde olduğunu, kızı Filiz’den hiç bahsetmediğini ve vasiyetnamesi ve taşınmazlarıyla ilgili bir bilgi sahibi olmadığını kaydetti.

Duruşmada, Betül Cüreklibatır ve oğulları adına tanıklık yapan oyuncu İlkim Karaca da, Cüneyt Arkın’la son görüştüğü zamanlarda kendisinin akli dengesinin yerinde olduğunu, kızı Filiz’den hiç söz etmediğini ve vasiyetnamesi hakkında bir bilgisi olmadığını dile getirdi.

Mahkeme duruşmayı erteledi

Duruşmada söz alan Filiz Cüreklibatır’ın avukatı, tanıkların beyanlarının çelişkili olduğunu, Cüneyt Arkın’ın vasiyetnamesini baskı altında imzaladığını, mirasın tespit edilmesini ve eşit olarak paylaştırılmasını talep etti. Betül Cüreklibatır ve oğullarının avukatı ise, vasiyetnamenin geçerli olduğunu, Cüneyt Arkın’ın akli dengesinin bozuk olmadığını, mirasın zaten paylaşıldığını savundu. Mahkeme, tanıkların beyanlarını değerlendirmek üzere duruşmayı erteledi.

Kaynak: haber merkezi