Türkiye Dağcılık Federasyonu, Kayseri Erciyes Dağı'nda görkemli bir tırmanış etkinliği düzenledi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na özel gerçekleşen tırmanışa Türkiye'nin çeşitli illerinden 100'ün üzerinde sporcu katıldı. Etkinlik, Cumhuriyet'in 100'üncü yılını kutlama coşkusunu zirvede yaşattı.

Cumhuriyet coşkusu Erciyes’in zirvesinde yaşandı (9)

Tırmanış: Cumhuriyet'in 100. Yılında Gururla Gerçekleştirildi

Türkiye Dağcılık Federasyonu'nun Cumhuriyet'in 100. yıl kutlamaları kapsamında organize ettiği tırmanış, Kayseri Erciyes Dağı'na yoğun bir katılımla gerçekleşti. Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Dağcılık Şubesi sporcuları, Manisa'nın ve belediyenin adını gururla zirvede duyurdu.

Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı'nda arıza! Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı'nda arıza!

Etkinlikte iki farklı rota ve yönden tırmanış gerçekleştirildi. Cumhuriyet'in 100. yılına özel bu coşkulu etkinlik, 28 Ekim'de başlayarak 29 Ekim sabahı saat 03.00'te zirveye ulaştı. Zirvede buluşan sporcular, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı'nı okudular.

Kısa bir dinlenmenin ardından sporcular, geldikleri rotadan dönüşe geçerek saat 16 civarında kamp alanlarına ulaştı ve şehir merkezine doğru yola çıktı. Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Dağcılık Şubesi sporcuları, Erciyes'in zirvesinde flamayı dalgalandırarak hem Manisa'nın adını duyurdu hem de şehri gururlandırdı.

Kaynak: Haber Merkezi