Tatlı devine kayyum atandı! Tatlı devine kayyum atandı!

9 EYLÜL- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl'de düzenlenen "Bingöl Turizm Çalıştayı"nda iş insanlarıyla buluştu. Yılmaz, ülkenin zorlu dönemlere rağmen gelecekte daha rahat bir döneme gireceğini belirtirken, depremin etkilediği bölgeler için ayrılan bütçenin önemine vurgu yaptı. Ayrıca, enflasyonun vatandaşların temel bir sorunu olduğunu ifade ederek, Türkiye'nin son 3 yılda büyüme açısından önemli başarılara imza attığını dile getirdi.

Cevdet Yılmaz, enflasyonla mücadelede kararlı adımlar atıldığına dikkat çekerken, gelecek yılın ortalarından itibaren enflasyonda düşüşlerin görülmeye başlanacağını belirtti. Aylık bazda düşüşlerin başladığını ifade eden Yılmaz, 2026 yılında enflasyonun tek haneli rakamlara inmesini hedeflediklerini söyledi. Ancak bu süreçte enflasyonu düşürürken sosyal dengeyi koruma ve ekonomiyi büyütme politikalarını sürdüreceklerini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı, ayrıca Türkiye ekonomisinin istihdam oluşturma kabiliyetinin güçlü olduğunu, genç istihdamın arttığını ve işsizlik oranlarının gerilediğini belirtti. İstihdam dostu politikaların devam edeceğini ifade eden Yılmaz, önümüzdeki dönemde daha güçlü ve müreffeh bir Türkiye için çaba gösterileceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: HABER MERKEZİ