Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yıl dönümü kutlamaları kapsamında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resepsiyon düzenledi.

Farklı Kesimlerden Davetliler Katıldı

Resepsiyona toplumun farklı kesimlerinden isimler de davet edildi. Erdoğan, davetlilerle tokalaşırken, Türkiye Musevileri Hahambaşı Rav İsak Haleva'nın, ellerini Erdoğan'ın omzuna koyduğu anlar dikkat çekti. Haleva'nın tebrik esnasında Erdoğan'a bir süre bir şeyler anlattığı ve bu sırada ellerini Erdoğan'ın omzuna koyduğu gözlemlendi.

Türkiye ile Katar arasında ortak bildiri ve 12 anlaşma imzalandı Türkiye ile Katar arasında ortak bildiri ve 12 anlaşma imzalandı

Sosyal Medyada Tartışma Yarattı

Bu anlar sosyal medya kullanıcıları arasında paylaşılırken, özellikle Erdoğan'ın Filistin'e destek mitingi sonrasında bu görüntülerin yayılması eleştirilere yol açtı. Bazı kullanıcılar, Haleva'nın sarılmasını aşırı samimi bulurken, eleştirilerini dile getirdi.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de, "Sevgi gösterisine Cumhurbaşkanı Erdoğan karşılık vermedi" yorumunda bulundu.

Kaynak: Haber Merkezi