Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu için bulunduğu Amerika Birleşik Devletleri’nde Uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in kurucusu ve CEO’su Elon Musk ile New York'ta bulunan Türkevi'nde bir araya geldi. İletişim Başkanlığı tarafından sosyal medyada yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, New York’ta Türkevi’nde Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk’ı kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musk’a Türkiye’nin teknoloji alanındaki atılımlarından, Dijital Türkiye Vizyonu ve Ulusal Yapay Zeka Stratejisi’nden bahsetti" ifadeleri yer aldı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk'ı İzmir'de yapılacak Teknofest'e davet etti (3)

ERDOĞAN, MUSK'I İZMİR'DE YAPILACAK TEKNOFEST'E DAVET ETTİ

İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada ayrıca, "TOGG’un Türkiye’de yollara çıkmasıyla birlikte Tesla’nın da Türkiye pazarına girdiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tesla’nın yedinci fabrikasını Türkiye’de kurması için çağrı yaptı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin uzay programı kapsamında atılan ve atılacak adımlarda SpaceX ile iş birliği imkanlarının doğabileceğini ifade ederek Musk’ı İzmir’de düzenlenecek Teknofest’e davet etti." denildi. 

AK Parti Muğla İl Başkanlığı'na taşlı saldırı! Şüpheli serbest bırakıldı! AK Parti Muğla İl Başkanlığı'na taşlı saldırı! Şüpheli serbest bırakıldı!

Kaynak: HABER MERKEZİ