Beşiktaş Paris’te Yeni Sağ Kanadını Buldu! 77 Gol, 63 Asistlik Yıldız Geliyor Beşiktaş Paris’te Yeni Sağ Kanadını Buldu! 77 Gol, 63 Asistlik Yıldız Geliyor

Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, Çukurova bölgesinde hasat zamanının gelmeden erken kesilen Mayer limonlar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Doğan, bu durumun ürün kalitesi ve piyasa memnuniyeti üzerinde olumsuz etkiler yaratacağını vurguladı.

Mayer limonların erken hasadı

Mehmet Akın Doğan, hasat olgunluğuna erişmeden kesilen limonların piyasaya sürülmesinin, limonun karakteristik ekşi tadını ve aromatik lezzetini tam olarak alamayan tüketicilerde memnuniyetsizlik yaratacağını ifade etti. Ağustos ayında hasat edilmesi gereken Mayer limonların Temmuz ayında kesilmeye başlandığını belirten Doğan, bu durumun iç piyasa ve ihracat açısından risk taşıdığını söyledi.

Piyasa ve Hasat Planlaması

Doğan, tarımsal ürünlerde ekim planlaması kadar hasat planlamasının da önemli olduğunu vurguladı. Turunçgil kesim ve ihraç tarihlerini belirleme komisyonunun açıklamalarına uygun hareket etmenin, ürün kalitesinin korunması ve tüketici memnuniyetinin sağlanması açısından kritik olduğunu belirtti. Özellikle Mayer limon gibi ürünlerde doğru hasat zamanının beklenmesi gerektiğini söyleyen Doğan, komisyonun belirlediği tarihlere göre hasat işlemlerinin planlanmasının önemine değindi.

Erken hasat edilen ve kalite standartlarını karşılamayan limonların piyasaya sürülmesini engellemek için Tarım Bakanlığı tarafından düzenli denetimlerin yapılması gerektiğini ifade eden Doğan, bu denetimlerin ürün kalitesinin korunması ve piyasa düzeninin sağlanması açısından önemli olduğunu belirtti.

Kaynak: Ajanslar