Valve, son derece popüler oyunlarının devamı niteliğindeki Counter-Strike 2'nin 2023 yazında piyasaya sürüleceğini resmen duyurdu. Duyuruya, oyuncuların heyecanla bekleyebileceği birkaç yenilik ve geliştirme gösteren yeni bir fragman eşlik etti. Fragman, bu makalenin üst kısmına yerleştirilmiş olmasına rağmen, CS2 ile nelerin geleceğine dair ayrıntıları aşağıda inceleyebiliriz.

Counter Strike 2'de neler değişecek?

Counter-Strike deneyiminde önemli bir yere sahip olan haritalar, 20 yıldan uzun bir süredir oyuncuların vazgeçilmezi olmuştur. Valve, bu haritaların önemini dikkate alarak, Counter-Strike 2 için üç katmanlı bir yaklaşım benimsiyor.

Counter Strike 2 hangi haritalar olacak?

İlk olarak, "Mihenk Taşı Haritalar" olarak adlandırılan yaklaşım, sağlam temellere sahip ve büyük ölçüde değişmeyen klasik haritalardan oluşuyor. Bu haritalar, oyuncuların CS:GO ve Counter-Strike 2 arasındaki oynanış farklılıklarını karşılaştırmaları için bir ölçüt görevi görmektedir. Işıklandırma ve karakter okunabilirliği konularında yapılacak iyileştirmelerle, mihenk taşı haritalar zengin miraslarını koruyacaklar.

Counter Strike 2'de haritalar yükselecek

İkinci yaklaşım, haritaları yükseltmeye odaklanıyor. Bu haritalar, yeni Source 2 ışıklandırma ve gerçekçi malzemeler, fiziksel tabanlı bir işleme sistemi ile ışıklandırma ve yansımalar yaratacak. Bu gelişmiş görsel doğruluk, oyun deneyimini yükseltecek ve oyuncuları daha inandırıcı ortamlara taşıyacak.

Valve, Source 2 araçlarının ve işleme özelliklerinin tüm gücünü kullanarak en eski haritaları tamamen yeniliyor. Bu güncellenen haritalar, seriye yeni bir soluk getirirken oyuncuların sevdiği özü de koruyacak. Ayrıca Valve, bu araçları topluluk harita yapıcıları için kullanılabilir hale getirerek kolayca inşa etmelerine, test etmelerine ve geliştirmelerine olanak sağlayacak.

Counter-Strike 2, klasik haritaları bile daha önce hiç olmadığı kadar gerçekçi hale getirecek olan gelişmiş aydınlatma, karakter okuma ve malzemelerle oyun deneyimini yükseltmeyi vaat ediyor. Hayranlar, sevilen serinin bir sonraki bölümünde yenilikçi ve heyecan verici bir deneyime hazırlanırken, oyun dünyası Yaz 2023 sürümünü sabırsızlıkla bekliyor. Ancak önceden atış becerilerimizi geliştirmek için CS:GO'ya geri dönmek de bir seçenek olabilir.

VALORANT'ta Fenerbahçe-Galatasaray derbisi Derbiyi kim kazandı? Fenerbahçe Galatasaray Play Off VALORANT VALORANT'ta Fenerbahçe-Galatasaray derbisi Derbiyi kim kazandı? Fenerbahçe Galatasaray Play Off VALORANT

Counter-Strike 2 Testlerine katılmak mümkün mü?

Counter-Strike 2 Sınırlı Testine katılmak isteyen oyuncular, Valve tarafından belirlenen bir dizi faktöre göre seçilecekler. Bu faktörler arasında son zamanlarda Valve'ın resmi sunucularında oynama süresi, güven faktörü ve Steam hesap durumu yer alıyor. Ancak bu faktörlerle sınırlı olmayabilir ve geliştirme ekibi diğer kriterleri de göz önünde bulundurabilir.

Counter-Strike 2 bomba sistemi değişti mi?