Güney Amerika Futbol Konfederasyonu’nun (CONMEBOL) düzenlediği Copa America’nın 48. sezonu, Kuzey, Orta Amerika ve Karayipler Futbol Konfederasyonu (CONCACAF) ile ortaklaşa olarak Amerika Birleşik Devletleri’nin ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor. Turnuvanın yarı final mücadelesinde Arjantin, Julian Alvarez ve Lionel Messi’nin golleriyle Kanada’yı 2-0 mağlup ederek adını finale yazdıran ilk takım oldu.

Arda Güler’den Fenerbahçeli Bartuğ Elmaz’a olay paylaşım Arda Güler’den Fenerbahçeli Bartuğ Elmaz’a olay paylaşım

Messi rekor kırdı

37 yaşındaki Arjantinli futbolcu Lionel Messi, Kanada karşısında attığı golle birlikte milli takımdaki gol sayısını 109’a çıkardı. Bu başarıyla İranlı eski futbolcu Ali Daei ile arasındaki eşitliği bozan Messi, uluslararası turnuvalarda en golcü oyuncular listesinde ikinci sıraya yükseldi. Listede attığı 140 golle Portekizli Cristiano Ronaldo zirvede bulunuyor.

Yedi final oynadı

Arjantin’in finale yükselmesiyle birlikte Messi, tarihte milli takımla 7 final oynayan ilk futbolcu olacak. Copa America heyecanı, bu gece yarısı TSİ 03.00’te oynanacak Uruguay - Kolombiya maçıyla diğer finalistin belli olmasıyla devam edecek.

Editör: Kazim Bozkurt