Bursa’nın okulsuz bırakılan öğrencileri, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e soruldu. CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, öğrencilerin yaklaşık bir saat uzaklıktaki başka bir okula gönderildiğinin altını çizerek bakanlığın bu konuda varsa çalışmalarına ilişkin yanıt verilmesini istedi.

Nilüfer ilçesine bağlı Hasanağa İlk ve Ortaokulu’nun 2023 Mart ayında ‘depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle’ kapatıldığını anımsatan Milletvekili Öztürk, kapatılan okulun öğrencileri de yaklaşık bir saat uzaklıkta bulunan Hasanağa Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu İlk ve Ortaokulu’na yönlendirildiğine dikkati çekerek okul aradan aylar geçmesine rağmen depreme dayanıklı bir hale getirilemezken velilerin ve öğrencilerin servis talebi de karşılanmadığını, velilerin de 7 Eylül 2023 tarihinde servis talepleri hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürü ile görüşmelerinde de sonuç alınamadığını kaydetti.

Üniversite öğrencilerine ücretsiz 10 GB internet uygulaması başlıyor Üniversite öğrencilerine ücretsiz 10 GB internet uygulaması başlıyor

CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, verdiği soru önergesinde Bakan Tekin’e eğitim öğretim hakkına sahip olan öğrencileri mağdur eden bu meselede bürokrasinin yavaşlığının sebebi ile 07.09.2023 tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürü ile yapılan görüşmede velilerin servis taleplerini iletmesine rağmen bu talep hakkında olumlu bir sonuç alınamamasının sebebini sordu. Öztürk, ayrıca ulaşım desteği sağlanana kadar bu durumun öğrenci ve veliler üzerindeki olumsuz etkilerini gidermek için alınan geçici tedbirlerin neler olduğunu da sordu.

Kaynak: İGFA