Ünlü oyuncu hayatını kaybetti! Ünlü oyuncu hayatını kaybetti!

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA), Rus istihbarat çalışanlarına yönelik çarpıcı bir adım atarak, onları taraf değiştirmeye ve ABD için çifte ajan olarak çalışmaya ikna etmeye çalışıyor.

Videoyla Çağrı: Güçsüz Değilsiniz!

CIA tarafından yayınlanan Rusça işe alım videosunda, Rusya'da ihanete uğradığını hisseden kişiler hedef alınıyor. Videoda, "Etrafınızdakiler gerçeği duymak istemeyebilir. Ama biz istiyoruz. Güçsüz değilsiniz" ifadelerine vurgu yapılıyor.

Karakter Analizi: Cesaret ve Vatanseverlik

Videodaki kurgusal karakter, Rusya'da askeri istihbarat teşkilatında görevli 35 yaşındaki isimsiz bir erkek olarak tanıtılıyor. Kendisini Rusya'yı seven ve bir zamanlar paraşütçü olarak görev yapmış bir vatansever olarak tanıtan karakter, ihanetle yüzleşme cesaretini topluyor. Gerçek düşmanın Rusya'nın içindeki yozlaşmış liderler ve elit kesim olduğunu belirterek, ulusal bir görevi yerine getirmeye karar veriyor.

Yolsuzluk ve İhanet: Gerçek Tehlike Nerede?

Karakter, Rusya'nın çürük patates yediği, tarih öncesi silahların kullanıldığı bir dönemde üst düzey yönetimin ülkeyi saraylar ve yatlar için sattığını ifade ediyor. İnsanların sadece iş bulmak için rüşvet vermek zorunda kaldığı bir ortamda vatanseverliği harekete geçiren karakter, CIA ile işbirliği yapmaya karar veriyor. Videonun son sahnesinde ise cep telefonuyla CIA ile iletişime geçiyor.

CIA Direktöründen Açıklama: Ukrayna'daki Fırsatı Değerlendirmek

Geçtiğimiz yıl temmuz ayında açıklama yapan CIA Direktörü William Burns, Ukrayna'daki savaşın bazı Ruslar arasındaki hoşnutsuzluğu casus devşirmek için nadir bir fırsat sunduğunu belirtmişti. CIA, bu fırsatı değerlendirmekten kaçınmıyor.

Kremlin'den Yanıt: Yaygın Bir Uygulama

Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, videonun ardından yaptığı açıklamada, dünya genelinde istihbarat teşkilatlarının yeni çalışanları işe almak için medyayı ve sosyal ağları sıklıkla kullandığını belirtti. Peskov, "Bunu her zaman yaparlar, CIA bunu her yıl yapar" dedi.

Sosyal Medya Eleştirisi: VKontakte vs. X

Peskov, CIA'in videoyu sosyal medya platformu X'te yayınlamasını eleştirerek, "Birilerinin CIA'e ülkemizde VKontakte'nin yasaklı X'ten çok daha popüler olduğunu ve VKontakte'nin kitlesinin çok daha büyük olduğunu söylemesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ