Sağlık alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi Sağlık alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

CHP, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi için aday belirleme sürecini tamamlamak üzere. Parti, 622 seçim çevresinde adayını duyurdu. İzmir ve Antalya gibi büyükşehirlerin de aralarında olduğu yaklaşık 700 seçim çevresi için ise anket ve temayül yoklaması yaptı. Parti, cuma günü yapılacak Parti Meclisi (PM) toplantısında kalan adaylarını açıklayacak.

Aday belirleme çalışmaları

CHP, 31 Mart seçimleri için aday belirleme çalışmalarına erken başladı. Parti, önce aday adaylarının başvurularını aldı. Sonra il ve ilçe örgütlerinden temayül yoklaması yaptı. Ardından da anket şirketleriyle görüşerek kamuoyu araştırmaları yaptırdı. Bu çalışmalar sonucunda parti, 622 seçim çevresinde adayını belirledi ve açıkladı. Parti, kalan seçim çevreleri için de çalışmalarını sürdürdü.

Cuma günü PM toplanacak

CHP, aday belirleme sürecinin son aşaması olan PM toplantısını cuma günü yapacak. Toplantıda, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) tarafından hazırlanan aday listesi PM üyelerinin oylamasına sunulacak. PM üyeleri, listeyi onaylayacak veya değiştirebilecek. Toplantıda, İzmir ve Antalya gibi büyükşehirlerin de dahil olduğu yaklaşık 700 seçim çevresinin büyük çoğunluğu için adaylar belli olacak. Toplantı sonrası parti, adaylarını kamuoyuna duyuracak.

Parti genel merkezine ziyaretçi yasağı neden geldi?

CHP, aday belirleme çalışmaları nedeniyle bugün saat 09.00’dan itibaren 2 gün parti genel merkezine ziyaretçi alınmayacağını bildirdi. Parti, bu kararı alarak aday belirleme sürecinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesini ve olası baskı ve etki girişimlerinin önlenmesini amaçladı. Parti, cuma günü yapılacak PM toplantısının ardından ziyaretçi yasağını kaldıracak.

Kaynak: AA