9 EYLÜL- İçişleri Bakanlığı'ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Murat Bakan, 9 Aralık Uzman Jandarmalar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, uzman jandarmaların karşılaştığı sorunlara dikkat çekti ve "Sözümüzün arkasındayız" dedi.

CHP'li Bakan, milletvekili olarak görev yaptığı süre boyunca uzman jandarmaların sorunlarına çözüm bulunması amacıyla yaptığı çalışmaları mesajında hatırlattı. 2015 yılından bu yana Meclis kürsüsü, komisyonlar ve basın aracılığıyla dile getirdiği sorunları ve çözüm önerilerini sürekli olarak ifade ettiğini belirten Bakan, "Seçim öncesi duyurduğumuz Uzman Jandarmalarımızın sorunlarına çözüm olacak acil eylem planımızı bir kez daha hatırlatıyor ve sözümüzün arkasında olduğumuzu tekrar belirtiyoruz" dedi.

Bakan ayrıca, sosyal medya hesaplarında paylaştığı 2019 yılında Meclis'te yaptığı bir konuşmada, uzman jandarmaların statü, hizmet süresi ve orduevlerinden yararlanma haklarına ilişkin taleplerini sıralayarak, "Kahramanlarımızın bu haklı talepleri karşılanana kadar onların sesi olmaya devam edeceğiz" mesajını verdi.

Murat Bakan'ın mesajı şu şekilde:

"Bugün 9 Aralık Uzman Jandarmalar Günü. Tüm kahramanlarımızın gününü kutluyor, her birine verdikleri tüm emekler ve yaptıkları tüm fedakarlıklar için bir kez daha teşekkür ediyorum. Uzman Jandarmalarımızın yaşadıkları zorlukları ve yıllardır verdikleri hak mücadelesini hiç unutmadık. Milletvekili olduğum 2015 yılından beri gerek Meclis kürsüsünde gerek komisyonlarda gerek basında dile getirdiğim sorunları çözüm önerilerimizle birlikte bıkmadan, usanmadan sayısız kez anlattım. Kanun teklifleri verdim. Hep takipçisi oldum. Tüm bunları Uzman Jandarmalarımızın bu özel gününde karar vericilere ve kamuoyuna hatırlatmayı görev biliyoruz. Seçim öncesi duyurduğumuz Uzman Jandarmalarımızın sorunlarına çözüm olacak acil eylem planımızı bir kez daha hatırlatıyor ve sözümüzün arkasında olduğumuzu tekrar belirtiyoruz. İçişleri Bakanlığımıza bağlı sadece Jandarma Genel Komutanlığı emrinde görevli emekli ve çalışanı ile birlikte 29 bin 95 mevcudu bulunan Subay ve Astsubaylar gibi 15 yıl mecburi hizmete tabi üç muvazzaf personelden biri olan 3466 sayılı kanuna tabi Muvazzaf Uzman Jandarmalardır. 1- Statü Değişikliği: 3466 Sayılı Kanuna tabi Muvazzaf Uzman Jandarmaların 2012 yılında Uzman Jandarma Okulu kapatılarak kadrolarının tamamı Astsubay kadrolarına dönüştürülmüştür. Uzman Jandarmaların bir üst statü olan Astsubaylığa (Astsubay Çavuş rütbesi ile) geçirilmelerini sağlayacağız. 2- Uzman Jandarmaların okulda geçen eğitim sürelerinin fiili hizmet süresi sayılmasını sağlayacağız. 3- Orduevlerinden yararlanmalarını sağlayacağız. Kahramanlarımızın bu haklı talepleri karşılanana kadar onların sesi olmaya devam edeceğiz. #9AralıkUzmanJandarmalarGünü kutlu olsun."

Prof. Dr. Ümit Özdağ, Alanya'da Zafer Partisi'nin Seçim Hazırlıklarını Anlattı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Alanya'da Zafer Partisi'nin Seçim Hazırlıklarını Anlattı

Kaynak: HABER MERKEZİ