CHP MYK’da Yurtiçi ve Yurtdışı Örgütlenmelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Ensar AytekinTBMM İdare Amirliği görevinden ayrıldığını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, partisinin Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK) Yurtiçi ve Yurtdışı Örgütlenmelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak atandıktan sonra, TBMM İdare Amirliği görevinden istifa ettiğini duyurdu. 

Murat Ongun hakkındaki soruşturma sonuçlandı! Murat Ongun hakkındaki soruşturma sonuçlandı!

CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan’ın seçilmesi bekleniyor

Öte yandan, Aytekin’in yerine TBMM İdare Amirliği görevine CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan’ın seçilmesi bekleniyor. Arslan, 1979 yılında Erzincan’ın Tercan ilçesinde doğdu. Pamukkale Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. CHP’nin çeşitli kademelerinde görev yaptı. 27. ve 28. dönemde CHP İzmir milletvekili seçildi.

TBMM İdari Amirliği nedir?

TBMM İdare Amirliği, Meclis’in idari işlerini yürüten bir organ olup, Meclis Başkanı’nın başkanlığında, siyasi parti gruplarının temsilcilerinden oluşur. İdare Amirliği, Meclis’in bütçesini hazırlar, personel işlerini düzenler, Meclis’in güvenliğini sağlar, Meclis’e ait taşınır ve taşınmaz malları yönetir, Meclis’in yayınlarını yapar, Meclis’in uluslararası ilişkilerini yürütür ve Meclis Başkanı’na danışmanlık yapar.

Kaynak: HABER MERKEZİ