9 EYLÜL- Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Kurultay Delegeleri, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu başkanlığında ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de katılımıyla gerçekleşen toplantıda bir araya geldi. Delegeler, CHP Genel Başkanlık için Kemal Kılıçdaroğlu'nun önerilmesi ve desteklenmesi konusunda imza verdi. Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın, Özgür Özel'i destekleyeceği için Kılıçdaroğlu'na imza vermediği ifade edildi. 

Toplantının ardından açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Aslanoğlu, "İzmir, Kemal Kılıçdaroğlu'na olan desteğini zaten açıkça ifade etmişti. Bugün, il kongremizde seçilen kurultay delegelerimizin önerisiyle bu desteği bir kez daha vurgulamış olduk" şeklinde konuştu. Aslanoğlu, sözlerine şu şekilde devam etti:

Meral Akşener, partisinin seçim beyannamesini açıkladı Meral Akşener, partisinin seçim beyannamesini açıkladı

chp delege-1

"DEĞİŞİM VE YENİLENME, KILIÇDAROĞLU LİDERLİĞİNDE GERÇEKLEŞMELİDİR"

"Bugün, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız ve kongremizde seçilen kurultay delegelerimizle bir araya geldik. Oldukça verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Kurultay delegelerimiz, görüşlerini ifade ederek söz aldılar. Tüm kurultay delegelerimizin ortak ve güçlü bir şekilde dile getirdiği görüş, İzmir'in Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na güçlü bir destek vermesi gerektiği yönündeydi. Bu görüşü, delegelerimizin önerisiyle toplantı sonunda imzalarımızla da destekledik. Toplantıya katılan 49 kurultay delegemizin imzaları, il dışında bulunan veya rahatsızlık nedeniyle mazeret bildiren 6 kurultay delegemizin de sözlü ifadeleriyle birlikte, kongremizde seçilen 55 kurultay delegesi olarak, 38. Olağan Kurultay'da Genel Başkanlık için Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu öneriyor ve destekliyoruz. İzmir örgütü, kendi misyonunu başarıyla yerine getirmiştir. Bizler, değişimi ve yenilenmeyi destekliyor ve bu değişimin Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde gerçekleşmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu yolda Sayın Genel Başkanımıza sahip çıkıyor ve destekliyoruz."

Kaynak: HABER MERKEZİ