Milli Savunma Bakanı Güler, Bulgar mevkidaşı Tagarev ile buluştu Milli Savunma Bakanı Güler, Bulgar mevkidaşı Tagarev ile buluştu

Yerel seçim havasının iyice hissedildiği günlerde belediye başkan adaylıkları dışında belediye meclis üyelikleri için de aday adayları ortaya çıkmaya başladı. Belediye meclis üyeliği için aday adaylığı başvurularının da tamamlanmasının ardından Karşıyaka’de bir isim dikkat çekti. Bedensel engelli Çağatay Öngünşen Karşıyaka Belediye Meclisi için yola çıktı. dokuzeylul.com’a açıklamalarda bulanan aynı zaman CHP Karşıyaka Engelli ve Salık Komisyonu Başkan Yardımcısı Çağatay Öngünşen hedeflerini anlattı. CHP’li Öngünşen ‘Doğma büyüme Karşıyakalıyım. 35 yaşında bir bedensel engelli olarak, başta Karşıyakalı engelli kardeşlerim sesi olmak için yerel siyasete adım attım. Bu ülkede engelli olarak yaşamak ve çalışmak ne kadar zorsa, siyasette yer bulmak da o kadar zor. Engelli kardeşlerimin sesini Karşıyakamıza duyurmak için elimden geleni yapacağım. Aynı zamanda Karşıyaka Belediyesi’nin bocce takımında da sporcuyum. Kardeşlerimin sosyal hayatta daha çok yer alması ve yüzlerinin bir nebze daha gülmesi için çalışacağım. Bunların başında engelli istihdamı geliyor. İlerleyen günlerde yapmak istediklerimi tek tek açıklayacağım” diye konuştu.

CHP Karşıyaka Engelli ve Sağlık Komisyonu Başkan Yardımcısı Çağatay Öngünşen

‘DOĞMA BÜYÜME KARŞIYAKALIYIM’

CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Levent Güçlü’nün siyasete girmesinde büyük etkisi olduğunu söyleyen CHP’li Öngünşen “Ben doğma büyüme Karşıyakalıyım, ailemizde dededen CHP’li bir aile. İlçe başkanımız Levent Bey’i çocukluğumdan beri tanırım. Çok iyi bir ilişkimiz vardır. Levent Bey göreve geldikten sonra benim aktif olarak CHP’de yer almamı istedi. Ben de uzun süredir siyasete atılma hedefindeydim. Şu ana kadar bana verdiği desteğe teşekkür ederim. Benim her isteğimi Karşıyakalı engelli kardeşlerimin isteği olarak görüp bizlere yardımcı oluyor. Umarım Karşıyaka Belediye Meclisi’ne seçilirim ve engelli kardeşlerim için elimden gelenden fazlasını yaparım” diye konuştu. 

Kaynak: BÜLTEN