Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyesi belediyeler, çalışma yaşamında şiddet ve tacizi önlemeye yönelik politika belgesini imzaladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, kararı duyurarak, toplam 249 CHP'li belediyenin şiddet mağduru çalışanların haklarını gözeteceğini, mağdurlara hukuki ve psikolojik destek sağlayacaklarını belirtti. Nazlıaka, aynı zamanda yeni işe alımlarda yüzde 50 cinsiyet kotasını hedefleyeceklerini açıkladı.

Nazlıaka'dan Açıklama: "Şiddetle Mücadele Konusunda Net Bir Tutum Aldık"

Aylin Nazlıaka, yazılı açıklamasında, CHP'li belediyelerin iş yerlerinde şiddetin ve ayrımcılığın ortadan kaldırılması için büyük bir adım attığını vurguladı. Nazlıaka, "Tüm CHP'li belediyeler, 'Yerel Yönetimlerde Çalışma Yaşamında Şiddet ve Tacizi Önlemeye Yönelik Politika Belgesi'ni imzaladı. Zaten var olan uygulamayı ete kemiğe büründürdük. Şiddetle mücadele konusunda çok net bir tutum aldık" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, genç iş insanlarıyla buluştu İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, genç iş insanlarıyla buluştu

Eşitlik Birimleri ve Gelecek Adımlar

Nazlıaka, Türkiye genelinde, çoğunluğu CHP'li belediyeler olmak üzere 32 belediyede eşitlik birimlerinin bulunduğunu belirtti. Özellikle kadınlar, çocuklar, engelliler ve yaşlılar için belediye hizmetlerinin hayati öneme sahip olduğunu vurgulayan Nazlıaka, yerel seçimler sonrasında kazanılacak yeni belediyelerde kırılgan gruplar için hızla adım atılacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: HABER MERKEZİ