Edirne’nin Havsa ilçesinde, tartışmalara neden olan eski Atatürk rölyefi kaldırılarak yerine yeni bir Atatürk Anıtı yerleştirildi.

Tartışmalı Rölyef Kaldırıldı

Edirne’nin Havsa ilçesinde, önceki dönem AK Partili Belediye Başkanı Aydın Balkan tarafından yaptırılan Atatürk rölyefi, Atatürk'e benzemediği yönünde eleştirilerin hedefi olmuştu. 31 Mart yerel seçimlerinde yönetimi devralan CHP’li belediye, bu tartışmalara son noktayı koydu.

Cengiz Han'ın Başarı Formülü: Tarihin En Büyük Fatihini Güçlü Kılan Ne? Cengiz Han'ın Başarı Formülü: Tarihin En Büyük Fatihini Güçlü Kılan Ne?

Yeni Atatürk Anıtı Yerleştirildi

CHP’li Havsa Belediyesi, İstanbul Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Aygün tarafından hediye edilen yeni Atatürk Anıtı'nı ilçenin girişine yerleştirdi. Ancak bu anıt da benzer eleştiriler aldı ve Atatürk'e benzemediği gerekçesiyle tepkilere yol açtı.

Belediye Başkanı Özden'in Açıklamaları

Havsa Belediye Başkanı Hüseyin Özden, eski rölyefin büyük tepkilere neden olduğunu belirterek, seçim kampanyasında bu konuyla ilgili halka söz verdiğini söyledi. Özden, heykeli değiştirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Kaynak: haber merkezi