Çorum’un Alaca ilçesinde CHP’nin belediye başkan adayı olan Hüseyin Türk, dün akşam saatlerinde sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Türk, açıklamasında, adaylığından çekildiğini duyurdu.

Özgür Özel'den ‘erken seçim’ açıklaması Özgür Özel'den ‘erken seçim’ açıklaması

Türk, istifasının nedenini ise şöyle açıkladı: ‘‘Bana değer veren büyüklerim, küçüklerim ve kardeşlerim, desteğini çekmeyen, her konuda yardımcı olan siyasi arkadaşlarım, üzgünlüğüm ile adaylığımdan çekildim. Bu durumdan CHP Alaca Teşkilatı’nın hiçbir suçu yoktur, kendi düşüncelerimle ve sıkıntılarımla adaylıktan çekildim. Herkese başarılar dilerim.’’

Türk’ün istifasının ardında, CHP içindeki bazı çekişmelerin ve baskıların olduğu iddia edildi. Türk’ün, CHP Genel Merkezi ile de görüş ayrılığına düştüğü ve adaylığını sürdürmek istemediği öne sürüldü.

CHP’nin Yeni Adayı Hüseyin Çinkaya Kimdir?

CHP, Hüseyin Türk’ün istifasının ardından, Alaca Belediye Başkan adayını değiştirdi. CHP, Türk’ün yerine Hüseyin Çinkaya’yı aday gösterdi.

Hüseyin Çinkaya, 1969 yılında Alaca’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Alaca’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Kamu yönetimi alanında yüksek lisans yaptı. Çeşitli kamu kurumlarında yönetici olarak görev yaptı. 2011 yılında CHP’den milletvekili adayı oldu. 2014 yılında CHP’den Alaca Belediye Başkan adayı oldu ancak seçimi kaybetti. Halen CHP Alaca İlçe Başkanı olarak görev yapıyor.

Çinkaya, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ